Carnal Flower By Frederic Malle
Logo

Carnal Flower By Frederic Malle

Carnal Flower By Frederic Malle

Aynı Gün Kargo   ( 16:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )

29,00 Kdv Dahil | Tüm Ödeme Seçenekleri |
Ürün Boyutu SeçinizFiyat
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || Type Konsantre Parfum 5 gr 29,00
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || Type Konsantre Parfum 10 gr 50,00
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || Type Konsantre Parfum 15 gr 70,00
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || Type 50 ml Extrait de Parfum 90,00
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || BOYUT:PARFÜMLÜ SABUN 36,00
CARNAL FLOWER BY FREDERİC MALLE || BOYUT:ODA KOKUSU 50,00
Ürün Kodu 131422645
Stok Kodu 08707

Bu Ürün ile Kazanacağınız

:29

CARNAL FLOWER by FREDERİC MALLE

Notalar: Sümbülteber, yasemin, postakal çiçeği, okaliptüs, kavun, bergamot, ylang ylang, hindistan cevizi, beyaz misk, salisilatlar
 
Öncelikle Carnal Flower'ın beni kalbimden vurduğunu söylemek istiyorum. Bu parfümü bu kadar sevebileceğimi hiç düşünmemiştim. Ben bu parfüme galiba aşık oldum. Her denediğimde bana hissettirdiği duygular oldukça güçlü.
 
Carnal Flower, Frederic Malle parfüm evinin çok sevilen parfümlerinden biri. Çiçek kokusunu sevmeyenler için bile bu parfüm imza niteliği taşıyabilir. Her şey o kadar güzel dengelenmiş ki parfümde ( KesinlikleDominique Ropion bir sanat dehası) hiçbir şekilde burnunuz yorulmuyor.
 
Sümbülteber özü dünyanın en pahalı ham maddelerinden biri. Sadece Enfleurage yöntemiyle üretiliyor olması onu en pahalı yapan etmenlerden arasında. Enfleurage yöntemine başvurulmasının en büyük sebebi ise distilasyon gibi yüksek ısı gerektiren yöntemlerde yapısının bozulması. Bir çiçeğin ekstraktı alınacaksa eğer genelde enfleurage yöntemine pek başvurulmaz. Sebebi yöntemin süre bakımından çok uzun ve dolayısıyla maliyetinin diğer yöntemlere nazaran yüksek olması. Bir çok ayırma yöntemi var ve üretilmek istenen bir ham madde çok uzun olmayan bir sürede üretilirken, enfleurage yöntemi aylarca zaman alabiliyor ve bu sebeple bu yöntemle elde edilen bir ham madde çok pahalı olabiliyor. Sümbülteberin laboratuvar ortamında molekül yapısına yakın aroma kimyasalların üretilmesi için farklı teknolojilerin gerektiğini okumuştum.
 
 
Carnal Flower parfüm evinin en pahalı parfümü. Şu ana kadar yapılmış en iyi sümbülteber parfümlerinden biri olarak da gösteriliyor. Hatta bir sene yılın en seksi parfümü ödülünü aldığını hatırlıyorum. Bu arada sümbülteberin kokusu yasak zevki çağrıştırdığı için özellikle kadınlar üzerinde sarhoş edici bir özelliği varmış.
 
Carnal Flower ın açılışı bana biraz dağ eteklerinden çam esintisi havasını hissettirdi. Oldukça yeşil bir açılış yapıyor parfüm. Sebebi  içeriğinde ki okaliptüsten olsa gerek. Belki de kullanılan salisilatlar da bu etkiye neden olabilir. Kavunun kokusunu pek aldığımı söyleyemem. Yasemin notası da şahane ( benzly salicilate ??) Bahsettiğim kimyasal yasemin çiçeğinde yüksek oranda  bulunan çok sevdiğim bir aroma kimyasal. Yaseminin sertliğinden sıyrılmış ona tatlı bir hava veren bir madde. Carnal Flower ın içeriğinde kullanılan hindistan cevizinin yerinde bir içerik olduğunu düşünüyorum. Sümbülteber, yasemin gibi yoğun çiçek kokularına yumuşaklık kazandırmış ve bu nedenle de parfüme mükemmel bir konfor sağlamış. Ayrıca Carnal Flower'ın nemli de bir havası var ve bu yüzden yağmurlu günlere mükemmel bir uyum sağlayabilir.
Carnal Flower baştan sona kadar büyük değişimlere uğramıyor ama nedense her denediğimde farklı bir yönünü keşfediyorum. Mesela içeriğinde yazılmasa bile sanki bir noktadan sonra adaçayı kokusunu alabiliyorum. Hatta biraz da öd ağacı yada küçük hindistan cevizi olabilir mi? Belki.
 
Carna Flower, Dominique Ropion tarafından iki yıldan fazla bir süre içerisinde yaratılmış bir sanat eseri. 800 yakın demeden sonra en iyi konsantrasyona ulaşılabilmiş. Carnal Flower parfümörün en iyi kokusu olarak bile gösteriliyor. Ünlüler arasında da çok sevilen bir parfüm. Bir yerde Catherine Deneuve'ün de favori kokusu olduğunu okumuştum (Bu kadın tam bir parfümkolik)
 

 

Kısaca kaliteli, baştan çıkaran, egzotik bir koku ve kesinlikle şişesini en yakın zamanda alacağım bir parfüm Carnal Flower.

 543tgdfgdfgdfgdgdgddf

586

konsantre parfum ,extrait de parfum ,esansCARNAL FLOWER by FREDERİC MALLE ekşi, CARNAL FLOWER by FREDERİC MALLE yorum,