KONSANTRE PARFÜM - C FOR MEN

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
302,49 TL
Ürün Özellikleri

         CLİVE CHRİSTİAN - C FOR MEN

     Clive Christian, İngiliz kraliyet parfüm markasıdır. Genellikle Doğu ve Arap tandanslı kokular yapmakta. Bunlardan biri de Clive Christian C adlı parfümdür. Aromatik- narenciye grubundadır. Aromatik notalar, turunçgil, öd ağacı, gül gibi temaları var. Tatlılık genele yayılır...

Üstte limon, yeşil notalar; ortada yasemin, gül; altta ise amber, tonka fasülyesi, öd ağacı var. Aromalar basit ve sadedir. Koku pek değişim göstermez ve yalın halde bulunur.

Açılışı ferah ve taze turunçgil ve yeşil bitkilerle başlar. Bu bir enerji ve dinamizm yansıtıyor. Çünkü, parfümün karakteri esasen Doğu etkilidir; ama başlangıç Akdeniz tandanslı olmaktadır.

Sonra gül ve yasemin gibi çiçekler tatlı esintiler yayıyor. Notalar baştan sona net ve kesin çizgilerle algılanmakta. Sürpriz yok. Temiz ve pürüzsüz aromalar beğeniliyor.

Kapanışta gene net biçimde öd ağacı- amber- tonka alınıyor. Öd ağacı burada baskındır. Amber ve tonka/ badem aromaları birbirinin içinde erir.

Sıcak ve tatlı rayihalar özellikle sonlarda belli oluyor. Öd ağacı kuru- keskin tonlar veriyor. Çiçekler ise, daha ziyade erkek kullanımına yakındır. Aslında unisex bir koku da olabilirmiş.

Birçok nota kendi başına algılanıyor= Amber, öd, gül, yasemin, limon... Limon biraz da ekşi tonlamalar yapmakta.

Koku düzleminde limon- aromatik yeşil notalar, çiçekler, öd ağacı ve amber var. Çiçekler kremsi ve tatlıdır. Harmanda rahatsız edici bir şey yok.

Derinlik ve konfor noktasında gül, öd ağacı ve amber var. Bu üç nota zaten Arap etkisini akla getiriyor. Sıcak, kuru, tatlı, yumuşak, sevimli bir koku hissiyatı var. Kalıcılık, kalite ve güzellik var.

Tenimde kalıcılığı tarif ederken derinlik ve konfor çizgisini referans vermem gerekir= Bir günden fazla, tene yakın duran ve yapışan aromalar bulunmakta.

Arap- Doğu nüanslarının akla neler getirdiği herkesin malûmudur...

Günlük kullanıma uyar. İdeal bir sonbahar- kış kokusudur. Sonlarda kuvvetli aromalar olduğundan, fark edilirlik yükseliyor ama dengeli dozaj gerektirmekte. Ofis ortamında hafifçe kullanılabilir. Daha ziyade davet ve kokteylerde, akşam vakti değerlendirilmelidir. Koleksiyonunuzda bulunmalıdır.
Yorumlar (0)
Clive Christian
C FOR MEN ürününden yönlendirildiniz!
Clive Christian -
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.