KONSANTRE PARFÜM - KOUROS

Konsantre Parfüm

(1)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
Yves Saint Laurent - Kouros (1981)
'Kouros' un her damlası % 100 maskülen..' 
 
İşte bu çok sağlam bir koku. Kouros. Yves Saint Laurent' ın en bilinen ve erkek parfüm dünyasının en önemli parfümlerinden biri. 1981 çıkışlı parfüm klasik bir aromatik fujer.
 
Kouros' un harmanı:
 
üstte: aldehitler, tarhun, kişniş, adaçayı, bergamut
ortada: karanfil, silhat, tarçın, süsen, yasemin, kabe samanı, sardunya
altta: bal, deri, tonka fasulyesi, amber, misk, misk kedisi, meşe yosunu, vanilya
 
notalarından oluşuyor. Alt notalarını gördüğünüz mü? İşte onlar size kouros' u açıklıyorlar. Kouros, canlı, dolgun, oldukça kuvvetli, oldukça agresif, isyankar, kural tanımaz, maskülen, kirli, hayvansı bir koku. Kouros' un her damlası % 100 maskülen. Daha önceden bahsettiğim parfümdeki maskülenliği anlayamıyorsanız kouros'u deneyin, demek istediğimi anlayacaksınız.
 
 
Kouros'un kokusu, bal tatlılığında, hayvansı yoğun misk ve diğer tatlı yapıcı elemanların birleşimi şeklinde. Kouros klasik bir koku. Ancak standart 80' ler kokusunu sahip değil. Ysl'nin diğer benzeri dönem parfümlerinden jazz'lara benziyor. Onların daha kirli (hayvansı) kokanı diyebilirim. Her ne kadar kokusu günümüze göre biraz eskimiş kalsa ve parfüm kültürü olmayan çoğu türk kullanıcı 'off bu ne böyle hacı yağı' gibisinden cahil yorumlar yapsalar da, işten anlayanlar kouros'un değerini her zaman bilir. Eleştirilecek yanı yok mu var, hayvansı ve kirli kokusu herkesin harcı değil, ayrıca sadece kış mevsimine uygun olması da bir diğer dezavantaj. Ancak bu iki problem zaten bu tarz aşırı maskülen kokuların tümünde var. Kouros ve benzeri kokular zaten günlük kullanıma uygun olmayıp, ara sıra kullanılabilecek kokulardan. 
 
 
 
 
 
Özellikle 25 yaş altı gençler kokuya hemen burun bükeceklerdir ki kouros'un hedef kitlesi de onlar değil. Onlar bu kokuyu taşıyamazlar. Evet böyle bir genel kanı vardır, kouros size gider mi diye bir şey yoktur, siz kouros'u taşıyabilir misiniz vardır. Bir bakıma ya sev ya nefret kokusu. Beğenmeyebilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, ancak parfüme saygı duymalısınız. Çünkü kouros erkek parfüm dünyasındaki mihenk taşlarından birisi. Kesinlikle her koleksiyonerde bulundurulmalı. Bu kadar yazdıklarımdan sonra inanılmaz ağır, kullanılamaz bir koku olarak algılamayın, 35 üzeriyseniz zaten sevmeniz oldukça yüksek ihtimal. Altıysanız da size bağlı. Tüm bunlar kokusunun karekteri ve kuvvetini anlamanız için yazdıklarımdı. Yoksa harman kalitesi, doğallık, koku güzelliği, kalite hissi olsun çok iyi bir parfüm. Klasik Ysl kalitesi. Özetle maskülen, kuvvetli, tatlı, hayvansı bir koku.
 
 
 
 
Fark edilirlik ve kalıcılığı yine erkek parfümleri arasında en yüksek olanlardan. Çoğu kişinin teninde 10 saatten fazla kalabilen bir koku. Bu vücut kimyasına göre nadiren azalsa da genellikle daha da uzama şeklinde olabiliyor. Uygun yaş grubu 28 ve yukarısı. 25 ve sonrası da arasıra kullanabilir. Parfüme karşı meraklı bir kişiyseniz mutlaka bulundurmanız gereken efsane bir kok
Yorumlar (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.