KONSANTRE PARFÜM - NAXOS

Konsantre Parfüm

(3)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri

Xerjoff  Naxos 

Evet Tütün notası sevenler Performans kalıcılık farkedlirlik isteyenler. Pure havaneyi sevenler ama yetersiz bulanlar. Genel beğeniye uygun bir nish arayanlar Sizi Xerjoff Naxos a davet ediyorum 
 
 
 
Parfümü detaylı incelemeye başlamadan önce herkesin anlayabileceği bir dilde kısaca özet geçeyim. Parfüm ne tatlı ne fresh. Ne çok ağır nede çok hafif. Nish parfümler genelde sanatsal çalışmalardan oluşuyor ama bu parfümün yapılma amacı kesinlikle o herkesin parfümün ismini sormasını isteyenlere yapılmış bir çalışma diyebilirim. Oldukça kalıcı farkedilir. Hem lüks hemde çok güzel kokan bir parfüm. Kendizi seviye atlamış hissetmenize yetecek güçte. 
 
Detaylı incelemeye girecek olursam. Parfüm İzlenimi: Hafif tatlı - Hafif Sert 
 
Parfümün açılışı ferah turunçgillerle yapılıyor onlara eşlik eden erkeksi bir yasemin lavanta işbirliği ile alttan alta kendini hissettiren ve parfümümüzün ana karakterini oluşturan pipo tütünü açılışı oldukça enerjik hale getiriyor. 
 
Orta notalara geçildiğinde turnçgiller figüran oyuncu olmaya başlıyor ve etkisini hayli azaltıyor. Keskin kullanılmış baharatlar ile Lavanta kendini daha ön plana çıkarıyor. Yalnız lavanta kullanımı oldukça sert ve maskülen benim burnumu yakan cinsten. Ama sertliği ortaya çıkan bal notası oldukça yumuşatıyor tütünün alışılagelmişin dışında tarçınla harmanlanmış efekti parfüme harkulade bir denge veriyor. Burda bal kullanımı o kadar ustalıkla yapılmışki MFK APLS gibi bal kullanımını oldukça hayvansı kullanmak yerine parfümü naifleştirmek için tütünün içine yedirilmiş sanki. Tabi burda balın o sert ve keskin kokusunu evrilten tonka nın payı büyük. Tonka fasülyesinin kullanımı en sevdiğim tarzda yapılmış kendini ön plana çıkarmayan ama ana aktörlere sürekli destek veren bir yapı. Sonlara doğru ortaya çıkan vanilya tütün ve bal ile beraber tenden ayrılana kadar size bir dip nota nasıl olurmuş kolunuzu nasıl burnunuza götürülmüş dersi veriyor. Abartmıyorum ben bütün gün kolumu koklayarak gezdim. Sentetiklik konusu ise sadece orta notaların bir kısmında hafif sentetiklik hissediliyor. Geri kalan kısmı oldukça iyi işlenmiş bir harman izleniminde 
 
Genel beğenisi son derece yüksek bir koku. Eğer pure havaneyi beğeniyorsanız Naxos a aşık olacaksınız. Pure Havaneye oldukça benziyor ama çok çok daha kaliteli koktuğu kesin naxosun. Yani bana kalırsa son derece kör alışa uygun. 
 
Havaların biraz daha serin olduğu hatta 15 derece altında daha da güzel kokan bir parfüm oldukça kalıcı ve farkedilir abartısız söylüyorum dün gece duş alamama rağmen sabah kolumda halen buram buram kokuyordu. Performanslı değil performans canavarı. Hatta bırak artık yakamı diyeceksiniz emin olun. 
 
Kesinlikle kapalı ortam kokusu değil. Tamam çok güzel bir koku hatta parfümünüze hayran olurlar. Ama oda kokutacak bir koku olduğundan bir süre sonra rahatsızlık verir. Çünkü ortamdaki tüm kokuları bastıracak kadar kuvvetli. Bu yüzden dış ortamda kullanmak ve yanından geçtiğiniz kişinin arkasına bakıp kokunuzu içine çekmesini görmeniz daha keyifli olacaktır :) 
 
25 Yaş ve üzeri her erkeğin kullanabileceği konforlu ve lüks bir erkek parfümü. 
 
Yurtdışında 100 Ml fiyatı 195 Euro.
 
Koku güzelliği 9 
Kalite hissiyatı 9 
Fiyat performans 9 
Kalıcılık 10 
Farkedilirlik 9.5 
Genel Beğeni 9
 
Yorumlar (3)
Xerjoff
NAXOS ürününden yönlendirildiniz!
Xerjoff -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.