KONSANTRE PARFÜM - JASMIN ROUGE

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
  • Tom ford jasmin rouge
    

   Ürün Detayları

   • Çağdaş kadınlar için oryantal çiçek parfümü

   • Zengin, baharatlı, kremsi, pürüzsüz ve sarhoş edici

   • Üst notalarında bergamot, mandalina, tarçın, zencefil, kakule, kara ve beyaz biber

   • Kalp notalarında Arap yasemini, katır tırnağı, portakal çiçeği esansı, misk adaçayı

   • Alt notalarında Meksika vanilyası, laden reçinesi, meşin, ağaç ve kehribar akorları kullanılmıştır

   • 2011 yılında piyasaya çıkmıştır

   • Tüm ortamlarda kullanılabilir.
    
   Parfumu yorumu 

   Notalar: Mandalina, bergamot, tarçın, biber, zencefil, kakule, yasemin, yasemin, ylang ylang, portakal çiçeği, süpürge otu, adaçayı, laden reçinesi, amber, vanilya, deri, ağaç notaları.

   Dün denediğim ve oldukça beğendiğim bu parfümü hemen bloga yazmak istedim. Jasmine Rouge hem şişesi ve rengiyle hem de içeriği ile oldukça dikkatimi çekmişti. Jasmine Rouge'u denemeden önce Tuscan Leather'ı denemiş ve çok sevmemiştim. Ama Jasmine Rouge için aynı şeyi söylemeyeceğim. Bu parfüm gerçekten çok güzel! parfümün notalararına baktığımızda sanki yasemin çiçeği diğer notaların arasından kaybolup gidecekmiş gibi bir izlenim veriyor ama parfüm baştan sona kremsi yasemin ve lüks kokuyor. Jasmin Rouge, Rodrigo Folres-Roux tarafından tasarlanmış. Tom Ford'un bir çok parfümünü tasarlayan parfümör oldukça başarılı ve etkileyici parfümlere de imza attığını söylemek istiyorum. Jasmin Rouge'un açılışı diğer başarılı beyaz çiçek parfümlerine oldukça benzer. Parfümün her aşamasına baktığımızda farklı şeyler bulamayacaksınız belki ama kesinlikle benim denemiş olduğum en etkileyici yasemin temalı parfümlerden biri Jasmin Rouge. Kokuyu her denediğimde onu biraz Killian'ın Beyond Love parfümüne benzettim. Her ne kadar bu parfümün içerik listesinde tuberose ve gardenya yer almasa da sanki orada bunlara yakın bir şeyleri koklar gibiydim. Belki yasemin akoru veya indolic moleküller, salisilatlat bu çağrışıma sebep oldu. Parfümler içinde yüzlerce kullanılan moleküller ve akorlar mevcut. Mesela gardenya, yasemin ve tuberose birçok ortak moleküle sahip. Elinizde eğer ki yüzlerce koku kimyasalı mevcutsa istediğiniz çiçeğin ya da meyve ve ağacın kendinize özgün bir akorunu yaratabilirsiniz. Mesela klasik bir gülden ziyade ağaçsı ya da taze bir gül gibi.  

   Beyaz çiçek parfümleri arasında göz bebeğim hala Carnal Flower ama arada bir kaçamak yapıp diğer parfümleri de kullanmak benim için zevk. Jasmin Rouge oldukça pahalı bir parfüm. Bildiğim kadarıyla büyük boy şişesi 900 küsür civarında. Denemeden kesinlikle almaya kalkmayın. Ayrıca erkekler için oldukça giyilebilir olduğunu düşünüyor ve bu parfümü yasemin cennetine yapılan bir seyahat olarak görüyorum. 
    
    

 

Yorumlar (0)
Tom Ford
JASMIN ROUGE ürününden yönlendirildiniz!
Tom Ford -
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.