KONSANTRE PARFÜM - CASANOVA

Konsantre Parfüm

(4)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
TIZIANA TERENZI  CASANOVA
 
Öncelikle belirteyim; sınırlı üretim olan Casanova her yıl sadece 300 adet üretilip, dünyaya yayılacak. Yurt dışında sadece Tiziana Terenzi butik mağazalarında bulabileceksiniz. Türkiye gibi bu mağazaların bulunmadığı ülkelerde ise Harvey Nichols da olucak Casanova..
Bunun sebebi ise Tiziana Terenzi'nin Casanova'yı aslında sadece kendi mağazaları için tasarlamış olmasıymış.. Fakat dediğim gibi uzun zamandır beklenen bu koku distürbütörlerinde baskısıyla,uluslararası mağazalarda olucak tıpkı Harvey Nichols gibi..
 
Gelelim kokumuza.. Casanova, belli bir tarza ve kalıba oturmayan ve kesinlikle farklı bir koku.. Hem tatlı ama deri,amber ve baharat esanslarının katılımıyla sert bi koku aynı zamanda.. Hem çok yoğun bir esans fakat başından sonuna kadar fresh ilerleyen bir koku yani hem yoğun hem fresh esans..
 
 
 
Kısacası kokunun hedefi karşı konulamaz bir çekicilik ve seksapelite yaratmak.. Yoğun esansı ve parfüm yağı ile birleşen içerikleriyle tam bir Afrodizyak etkisi yaratıyor karşı cinste..
 
İster bayan, ister erkek olsun kullanan koku tende değişmiyor ve aynı koku.. Casanova olmak isteyen hanımlar ve beyleri bekliyor koku..
 
Başlangıç notası bize parfümün son ana kadar giden havasını yaşatmak için var sanki.. pudra,orkide,incir esansları o kadar baskın ki tatlımsı bir freshlik oluşuyor, kokuyu ilk sıktığınızdan yaklaşık 20 dk içinde bu havayı yaşıyorsunuz ve parfüme adeta aşık oluyorsunuz..
 
Ağır kanlı ilerleyen parfüm size bu tatlımsı çekiciliği iliklerinize kadar yaşatıyor.
 
Yaklaşık iki saat bu şekilde ilerleyen koku yine ağır kanlı şekilde kalp notasına geçiyor..
 
Kalp notasında bizi ambergris yani amber kökü karşılıyor ve kokuya biraz daha sertlik kazandırıyor.. Amber'in kendine has o buğulu kokusu başlangıçta ki kokuyu değiştirmeye yetmiyor fakat belirgin..
Sonrasında vanilya ve karanfil aslında farklı konsepte ait esanslar olsada burada birlikte çıkıyor karşımıza.. Vanilya başlangıçtaki pudra esansına; karanfil ise başlangıçta ki incir esansına katılıyor böylece bizi kendine aşık eden o tatlımsı ve fresh hava daha da yükseliyor. Daha sexy bir hava oluşurken size bahsettiğim Afrodizyak etkisi ağır ağır işleniyor teninize..
Bu noktada marka Ceo'su Paolo Terenzi'nin de söylediği gibi;
 
'kendinizi 18.yy avrupasınım o bohem sokaklarında dolaşan, cazibesine karşı konulamayan bir gentilmen gibi hissedebilirsiniz..'
 
Koku bize yavaş yavaş bu afrodizyak havasını işlerken yine uzun süre bu tınıda ilerliyor koku..
 
Birkaç saat sonra ise kalp notasının sonlarımda olan mür ve derinin kokuya eklenme zamanı geliyor ki Casanova'nın asıl tadı burada saklı.. Asıl hali bu diyebileceğim bir kıvama geliyor..
 
Mür ve deri notaları uzun süre büyülü havada giden kokuya daha sert, tiz ve güçlü bir hava katıyor. Mür kendine has ahvalini katmış kokuya ve o, 'sarı tütünü' buram buram hissediyorsunuz. Deri ise işin güç ve sertlik tarafında geziniyor. Özellikle karanfil ve pembe deriyi okşayarak mevcut tatlılığı daha tiz bir kıvama çekiyor.
 
Bu iki notanın birleşimiyle Casanova çok daha iddialı ve atak oluyor. Size bahsettiğim o gentilmen artık atağa kalkmış ve istediğini elde etmiş durumda ve size hissettireceği şey ise şu: Hedeflediğiniz kalbi çaldınız.. Artık o sizin..
 
Asıl tınısı bu işte Casanova'nın.. bireyin egosunu kabartan ve etrafınızdan algılayamayacağınız bir tarz.. Gizemli olan hep çekicidir ya hani.. Gizem ve buğulu havanın yarattığı görkemli ve karşı konulamaz bir cazibe.. İşte Casanova bu duyguları başarıyla yansıtan bir parfüm.. Özellikle kalp notası otururken artık sizde bir 'Casanova' oluyorsunuz..
 
 
 
Bitiş notasında kokuya katılan içerikler sadece ama sadece kokunun bu Afrodizyak etkisini korumak ve mümkün mertebe daha da yükseltmek için var olmuş.. ambroksan kokuyu içine alıp tutuyor ve böylelikle koruyup daha fazla kalmasını sağlıyor ha keza sedirde öyle.. beyaz misk tatlı tınısı okşarken, vetiver büyülü havaya biraz daha tizlik katmış sadece.. Tonka ve ağaç sakızıda saatler sonra kendilerini gösterirken koku biraz daha tok bir tını alıyor..
 
 
Yorumlar (4)
Tiziana Terenzi
CASANOVA ürününden yönlendirildiniz!
Tiziana Terenzi -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.