KONSANTRE PARFÜM - PEGASUS

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri

Parfums de Marly  Pegasus

2011 yılında piyasaya sürülen Pegasus markanın Oajan ve Herod ile birlikte bestseller olan parfümlerinden.
 
 
Pegasus'u tenime ilk sıktığımda şık, biraz agresif ve tozlu, bademin arka plandan desteğiyle tatlılık kazanan güçlü bir tarçın ambiansı ile karşılaşıyorum. Tozlu ve güçlü köşeleri ile arka planda ki badem tatlılığı son derece güzel orantıya sahip etkileyici bir açılışı var Pegasus'un. Yukarda dediğim gibi aklınızı başınızdan almıyor ama belli oranda sizi etkilemeyi başarıyor.
 
Orta kısımlara geldiğimde ise üst notalardan gelen tarçın'ın güçlü vuruşu ve hafif topraksılığı yerini çok daha tensel ve rafine bir badem tatlılığına bırakıyor. Bu noktada ilk önce tarçının agresif havası lavanta ve yasemin ile yumuşatılıyor. Böylelikle tarçın baskın kuvvetini kaybedip geri plana çekilirken yavaş yavaş badem ön plana çıkıyor. Orta notalar teninize iyice oturduğunda son derece teninize yakın duran, rafine ve temiz bir badem tatlılığına bürünüyor Pegasus.Açıkcası üst notalarda ki güçlü ve hafif agresif ambinası ben daha çok sevdim. Orta notalarda son derece hoş ve zarif kokuyor Pegasus ancak bir o kadarda sıradan benim için. Koku güzelliği hoş ama derinlik ve orjinallik alamadığım bir kokuya evrildi bu noktada parfüm.
 
Daha önce defalarca denediğim, kullandığım tatlı-baharatlı parfümlerin bir kopyası adeta. Başrolde badem tatlılığının olduğu hafif karamelize bir tarçın yorumu. Bildiğiniz tatlı-baharatlı parfüm kısacası..
 
Dip notalarda durum aynen devam ediyor.
Yeni bir söz söylemekten uzak. Son derece klasik bir vanilya-amber yorumu. Vanilyanın ince ve kremsi tatlılığı ile törpülenmiş, köşelerinden sıyrılmış, hafif kadifemsi, bolca tatlı ve rafine bir amber yorumu dip notalarda kendisini gösteriyor. Son yıllarda yaratılan 'modern amber' tanımlamasının etkisinde fazlaca kalmış sanırım parfümör Hamit Merati-Kashani.
 
Sonuç olarak defalarca kokladığımız vanilic amber yorumlarından bir tanesi ortaya çıkmış Pegasus'un dip notalarında. Tatlı, köşesiz, modern ve rafine bir amber kokusu.. Kokusu hoş ve ortamlarda çekici fakat farklı ve derin bir kompozisyon asla değil.
 
 
 
Koku güzelliği sayesinde sizi kolayca tavlayabilecek ve gittiğiniz ortamlarda kadınların dikkatini çekebilecek tatlı-baharatlı parfümlerden bir tanesi Pegasus.
 
Eğer benim gibi farklılık ve orjinallik gibi beklentileriniz yoksa Pegasus'u alın derim. Ağır kış koşulları hariç hemen hemen dört mevsim kullanıma uygun diyebilirim. Kalıcılık performansı ortalama üstü ki; esans konsantresi edt olmasına rağmen iyi bir performansı var.
 
Saygılarımla.
 
 
Başlangıç Notası : Bergamot, Günebakan, Kimyon
Kalp Notası : Lavanta, Badem, Yasemin
Bitiş Notası : Amber, Sandal ve Vanilya
 
 
Çıkış : 2011
Burun : Hamit Merati-Kashani
Karakter : Tatlı Baharatlı
Cinsiyet : Erkek
 
Yorumlar (0)
Parfums De Marly
PEGASUS ürününden yönlendirildiniz!
Parfums De Marly -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.