KONSANTRE PARFÜM - MON

Konsantre Parfüm

(4)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 

guerlain mon guerlain parfüm

 
markanın bu ay piyasaya sürmüş olduğu parfüm. reklam yüzü olarak angelina jolie seçilmiş,  fena olmamış sanki, bilemedim. parfümün ulaşmak istediği kitle ise 'modern ve feminen' kadınmış.
üst notaları lavanta ve bergamot, orta notaları yasemin ve iris, altı ise vanilya, sandal ağacı ve kumarin oluşturuyor. ilk sıktığımda bergamot kokusunu yoğun olarak aldım. bergamot yerini oldukça sıcak bir yasemin ve vanilya kokusuna bıraktı. parfümü yatağa giderken sıkmıştım, sabah kalktığımda yalnızca vanilya kalmıştı geriye. bugün de üzerimde, sıktıktan 2 saat sonra çok hafif bir yasemin, genel olarak da vanilya ve sandal ağacı dışında bir şey almıyorum.
yasemin ve vanilya sevdiğimden ötürü beğendim bu parfümü. ancak beni şaşırtan ya da kendisine aşık eden bir parfüm olmadı. oldukça tanıdık bir koku. ilk 5 dakikasını geçirdikten sonra etrafa çok yayılan ofansif bir koku değil, tene yakın kalıyor. kalıcılığına ise iyi diyebilirim, 6 saat civarı durdu sanki.ilk sıktığınızda maskülen lavanta ağırlıktayken sonradan vanilya baskın gelen ve tatlı kokan parfüm. aynı kulvardaki dior chanel gibi markalara ya da guerlain'in diğer parfümlerine göre kalıcılığı zayıf, yine de birkaç saat dayanıyor. sanırım içindeki lavantadan dolayı 'tütün kolonyası' benzetmesi geldi, o yüzden biraz soğudum. öte yandan imza olacak yönü de yok, çok alışılmışın dışında değil. ama vanilya sevip de yapış yapış, bayık olmasın diyenlere hitap ediyor. bekledikleri satışı yakalayamamış olacak ki, youtuberlara en büyük boyunu üzerine isimlerini yazarak dağıtma cömertliğini gösterdiler
 
guerlain idylle i ayıla bayıla kullandığım için markaya sempatim var, fiyatları daha pahalı evet diğer markalara göre ama bence yine de farkını
ortaya koyuyor. kokuları kesinlikle oldukça kalıcı, diğer birçok markada kullanılan çiçek esanslarından daha fazla esans kullanılması da bunda etkili olabilir diye düşünüyorum. guerlain esans elde edeceği çiçekleri de kendisi tarlalarında yetiştiriyor olduğundan çok çeşitli çiçekler kullanılmasını mantıklı buluyorum. bu koku belki imza bir koku değil belki başka parfümlerle ortak notalara sahip ama yine de şekerli olmadan tatlı, pudra kokusunu alırken aynı zamanda seksi bir koku olmayı başarmış bana göre. bu nedenle severek kullanıyorum.
 
çok kadınsı ve tenle bütünleşen bir parfüm. her mevsime özellikle kış için çok uygun bence. bu parfümü kendime gerçekten çok yakıştırdım. parfümü çok beğendiğimi fakat şimdilik o parayı veremeyeceğimi söylediğim mağaza görevlisi sağolsun bolca testerını verdi ve aklıma geldikçe kullanıyorum. fakat florale versiyonunu daha çok beğendim. satın almaya karar verdiğimde çiçeksi versiyonunu alıcam sanırım.
 
yılbaşında boyner indirimiyle aldığım 22 yaşındayım ve kullandığım en kadınsı koku. i·çinde yasemin,lavanta, sandal ağacı, vanilya kokusu var. benim gibi şekerli kokulardan tiksinen temiz, ferah kokuları sevenlerdenseniz bu oryantal koku tam sizlik.
 
 
Yorumlar (4)
Guerlain
MON GUERLAİN ürününden yönlendirildiniz!
Guerlain -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.