KONSANTRE PARFÜM - PARİS IRİSH LEATHER

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
 
 
Memo Paris Irish Leather 
 
 
 
Son yılların popüler niş parfüm evi Memo Paris'de 2013 yılında İrlanda kültürüne atıf yapan Irish Leather (İrlanda Derisi) adlı parfümü piyasaya sürdü.
 
Irish Leather markanın kurucuları olan Clara ve John Molloy çiftinin İrlanda'ya yaptıkları bir geziden ilham alarak, Alienor Massenet tarafından yaratılmış. Parfümör Alienor Massenet aynı zamanda Memo Paris'in başparfümörü konumunda.
 
2013 yılında piyasaya sürülen parfüm Cuir Nomades serisinden çıkmış. Markanın efsanevi deri yorumu olan Italian Leather ile aynı anda piyasaya sürülen Irish Leather serinin ilk ve en çok sevilen parfümlerinden.
 
Belki Italian Leather kadar görkemli ve eşssiz değil ancak çoktan kendine ait bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başarmış.
 
Fragrantica'da aromatik-fresh baharatlı-deri olarak sınıflandırılan Irish Leather daha önce denediğiniz-kullandığınız köşeli, aşırı, sert ve karanlık deri parfümlerinden değil. Çok daha centilmen, tatlımsı ve elegan diyebilirim Irish Leather için..
 
 
 
 
 
 
 
Irish Leather ardınç meyvesi (portalımsı) ve adaçayı yağı sayesinde oldukça aromatik bir açılışa sahip. Ardınç meyvesi bu noktada parfümü domine ediyor ve onun meyve şekeri kıvamındaki tatlılığı adaçayı akoruyla törpüleniyor. Böylece çok daha sakin bir meyve aromasını doyasıya kokluyorsunuz. 
 
Irish Leather her ne kadar aromatik bir tat sunsada bir o kadar belirgin ve iddalı bir açılış gerçekleşiyor. Esnek ve etrafıma dokunan bir karakteri var.
 
Orta notaları yine ardınç meyvesi domine ediyor ancak bu noktada parfüme eklenen sıcak ve hafif isli-dumansı huş ağacı ile Irish Leather artık daha çok ve derin bir meyveli-odunsu kombinine bürünüyor.
 
Orta notaların sonuna doğru deri geri planda kendini göstermeye başlıyor. Dip notalara geldiğimde ise önce sıcak ve hafif animalic bir deri akoru parfümü domine etmeye çalışıyor. Bu esnada ardıç meyvesinin tatlı lezzeti geriye çekiliyor ancak hâla belli belirsiz kokuyor.
 
Animalic demem sizi yanıltmasın zira aşırı bir hayvansallık söz konusu değil. Daha tensel ve hafif bir animalic deri hissiyatından bahsediyorum.
 
Parfümün fark edilirliği ortalamanın biraz üzerinde seyrederken kalıcılığı oldukça iyi. Iso E-Super’in etkisiyle gün boyu kendini hissettiriyor. Bahar aylarına uygun bir parfüm olarak görüyorum Irish Leather’ı. Ne çok soğukların, ne de bunaltıcı sıcakların parfümü…
 
 
Yorumlar (0)
Memo Parfum
PARİS IRİSH LEATHER ürününden yönlendirildiniz!
Memo Parfum -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.