M. MİCALLEF - EMİR

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
200,00 TL
Ürün Özellikleri


           M. MİCALLEF - EMİRBugün size bir süredir denediğim Emiri anlatmaya çalışacağım.

M.Micallef butiğinin dünyada en çok bilinen ve satış rakamı en yüksekte olan iki kokusundan biri Emir diğerini zaten biliyorsunuz royal vintage. :)

Emir 2010 yılında piyasaya sürülmüş, parfümün tasarımını Jean-Claude Astier yapmış.

Şişesi swarovski taşlarla çemberlenmiş kahve rengi üzerine altın renkli işlemeler içeren doğanın ışıltısını sembolize eden, el yapımı özel bir tasarım. Bence çok şık.

Parfümün açıklanan notaları

Üstte: Greyfurt ve Portakal
Ortada: beyaz biber, sardunya ve adaçayı
Altta: oud, paçuli, sedir, misk

Şeklinde

Kompozisyondan da anlaşılacağı üzere Emir erkek kokusu. Öyle ki hanımlarda kullanabilirmi sorusuna kesin, net hayır diyebileceğiniz türden.

Emirin açılışı oud ve turunçgillerin karışımı şeklinde. Özellikle greyfurtun portakaldan daha baskın olduğunu bu nedenle parfümün yoluna tatlılaşmadan devam ettiğini söylemek isterim.

Canlı turuçgiller ile oud bileşkesi kremsi odunsu bir turunçgil patlaması efekti veriyor. Bu halini bozmadan ilerlerken kokumuza biber ve benim bu parfümde kullanımını çok beğendiğim ana çizgilerden sardunda devreye giriyor.

Sardunya kokusunu hakikaten çok severim en doğal haliyle koklayıp bayılanlardanım. Hatta bir gün bir bahçeli ev sahibi olursam eğer mutlaka akşam üzerleri sulayacağım belki konuşacağım çiçeklerden biri olacak sardunya. Çocukluğum anne memleketi İzmir de geçti çiçekli aylarda bahçelerin mis gibi kokuları eşliğinde etrafımızda olup bitenden izole bugün özlediğimiz o hayatı yaşardık. Sardunya, yasemin, menekşe, hanımeli kokuları beni o yıllara götürür. Bilirsiniz koku hafızası bizi bugünmüşcesine geçmişe astral seyahate çıkarıp götürür. Sanırım Emir de kullanılan sardunya tür olarak o bahçelerdekine benziyor.


Emir için genellikle öd temasının öne çıktığı söyleniyor ki kendilerince haklı olabilirler. Bence Emir tozlu-tuzlu turunçgilli, baharatlı, miskli, hayvansı, odunsu bir parfüm. Şanslıyım ki hayvansallık abartılı verilmemiş. Kontrollü hayvansallık benim için bile rahatsız edici değil. Fakat bence Emir’in en akıla kazınan tarafı turunçgilli yapısı. Adı aklıma gelmeyen Montale’nin bir parfümünde rastladığım bu tuhaf turunçgilleri portakallı oralete benzetiyorum. Baharatlar çok baskın değil, turunçgillerin arkasına saklanmış durumda. Kabul etmek gerekir ki parfümün genelinde ferah bir güle benzeyen koku etrafta dolaşıyor ama Emir için ağır bir öd ağacı parfümü diyemem.
Yorumlar (0)
M. MİCALLEF
EMİR ürününden yönlendirildiniz!
M. MİCALLEF -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.