KONSANTRE PARFÜM - IDÔLE

Konsantre Parfüm

(1)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri

Lancome Idôle

kullanıcı yorumları 


hafta sonu sephorada denemiştim. genel olarak lancome'un çıkarıp da bayıldığım eşsiz bulduğum bir parfümü olmamıştır. bu da onlardan biri. ortalama herkesin beğenebileceği tatlı, çiçeksi bir parfüm. ısparta güllerinden bahsedilmiş ama ben gül kokusu alamadım. şeftalili kayısılı, yaseminli tatlı hoş bir parfüm. (bu notalar benim duyduklarım/benzettiklerim içinde var mı bilmiyorum) hemen herkese yakışır.

uygun tarafından ya da hediye yoluyla elime geçse kullanırım. ama peşinde koşacağım bir parfüm değil.

şişesine ise bayıldım

güzel bir parfüm ancak lancome'un diğer parfümlerinin gölgesinde kalır. bence lancome'un klasikleşen kokularından biri olamayacak. çarpıcı bir koku değil. yani, güzel ama çarpıcı değil. bu parfümün kokusunu başka birinden alsaydım parfümünün ne olduğunu sormak aklıma gelmezdi. bir de son notalarında aldığım kokunun ne kokusu olduğunu kestirememiş olsam da sanki çok fazla benzeri kokuda parfüm var gibi bir havası var. özgün bir parfüm değil. benim yoğun olarak aldığım kokular, çiçek pudra vanilya oldu, sıcak bir havası var. kış mevsiminde kullanılmalı, kesinlikle bir yaz parfümü değil. kalıcılık konusunda da, ortalama bir parfümden daha iyi fakat lancome'un diğer parfümlerine göre daha kötü.

almak gibi bir fikriniz varsa 10 dakikalık bir deneme ile almayın, en az 4-5 saat üzerinizde kalsın ki sonlarına doğru alacağınız kokuya göre alıp almayacağınıza karar verin.
benim için 25-35 yaş arası güçlü kadın kokusu. ferah ve temiz kokuyor. ancak oldukça alışılmış bir koku. özellikle bvlgari’nin birkaç parfümüne aşırı benzettim. sıktıktan birkaç saat sonra kokusu daha güzel bir hal alıyor. kalıcılığı çok yüksek. duş aldıktan sonra bile hafif hafif kokmaya devam ettiğini söyleyebilirim. 4 farklı gül, yasemin çiçeği ve şipreden oluşuyor. aynı zamanda şişesinin kalınlığının 1,5 cm olması dolayısıyla dünyanın en ince parfüm şişesi olma özelliği taşıyor.

içinde gül notaları olan lancome’un yeni parfümü. en önemli özelliği dünyanın en ince parfüm şişesine (1.5 cm) sahip olması. sephora’dan sipariş ettiğim parfümüm bugün elime ulaştı. daha önce kokusunu denemedim, içeriğinde gül olduğu için gözüm kapalı aldım. daha önce kullandığım benzer notaya sahip parfümlerin (bkz: gucci envy me)(bkz: marni rose)(bkz: chloe signature)(bkz: gucci bloom) aksine gül yerine diğer çiçekler ön planda. ya da yasemin, beyaz şipre ve gülün üçü de baskın ve bambaşka bir birleşim ortaya çıkarmış. net söyleyebileceğim şey ise bu baskın koku yazdan ziyade kış için ideal, yoğun ve özgün bir aroması var.
Yorumlar (1)
Lancome
IDÔLE ürününden yönlendirildiniz!
Lancome -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.