Konsantre Parfüm

JEAN PAUL GAULTIER CLASSİC

Ürün Kodu :
(0) Yorum  |  Yorum Ekle
İNDİRİMLİ FİYATI : 100 TL
Not
:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Jean-Paul Gaultier Classique
   
  Parfum yorumu
   
  18 sene geçip gitti, ben de parfümerilerde JPG Classique şişesinin önünden geçip geçip gittim. Bir kez daha denemek nedense hiç aklıma gelmedi. Ta ki bu sene, ne zamandır görüşmediğim bir arkadaşımın evinde kalana dek. Banyoda, arkadaşımın annesine ait JPG Classique şişesini ve dibinde kalan turuncu sıvıyı görür görmez kendimce çok ilginç bir deneyim yaşadım. En son koklayışımda hiç hoşlanmadığım bu kokuyu hatırlayıp, daha burnuma götürmeden, sırf aklımdaki hatırasına dayanarak, bu parfümü ne kadar sevdiğimi anladım! Tekrar kokladığım bir parfüm hakkında fikir değiştirdiğim çok olmuştur, ama böylesi cidden ilginçti.
   
  Tahmin edeceğiniz gibi kokladıktan sonra da elimden bırakamadım şişeyi.
   
  Üst notalar: gül, anason, portakal, mandalina, armut likörü
  Orta notalar: süsen, orkide, erik, zencefil, portakal çiçeği, ylang ylang
  Alt notalar: misk, vanilya, amber
   
  Her kategoriden notalar içeriyor, üstelik çoğu parfümün aksine, hiçbiri de laf olsun diye orada durmuyor. Yani ne çiçeksi yanı sönük kalıyor, ne meyveli, ne baharatlı, ne de tatlı. İlla sınıflandırmamız gerekirse, en iyisi oryantal bir parfüm deyip geçmek.
   
  Biraz toparlamak istersek, parfüme karakterini veren notaların başında anason ve vanilyayı sayabiliriz. Anasonun nostaljik ferahlığıyla vanilyanın modası asla geçmeyecek tatlılığı birbirini ruh olarak çok güzel tamamlıyor. Diğer yandan ikisi de kolaylıkla ağır kaçabilecek, güçlü notalar. Mesela Jo Malone'nin Vanilla & Anise isimli, yine bu ikili üzerine kurulmuş olan parfümü bana hep iç bayıcı gelmiştir.
   
  JPG Classique ise dengeye ulaşana kadar harmanlanmaya ant içmiş.
   
  Baskın notalardan diğer ikisi, JPG'nin resmi sitesinde de vurgulandığı gibi, portakal çiçekleri ve gül. Gül yine işin nostalji tarafını üstlenirken, portakal çiçekleri en iyi bildikleri şeyi yapıyor, sıvının turuncu rengini anlamlı kılan bir canlılık getiriyorlar.
   
  Son olarak da zencefil. Bu baharat JPG Classique'i iyince iç ısıtıcı bir kış parfümü haline getiriyor, oryantalliği konusunda da şüphe bırakmıyor.
   
  Meyveleri de eklersek, ortaya başta bahsettiğim balonlu sakız ile tütsü karışımı hoş mu hoş bir etki çıkıyor.
   
  Bu karışım çok beğeniliyor, beğenmeyenler tarafından ise genelde 'fazla kadınsı' olmakla suçlanıyor. Benim de karşılaştığım en kadınsı parfüm olabilir belki, ama kullananın tenine yakıştığı sürece kesinlikle 'fazla' bulmuyor, tersine zevkten dört köşe oluyorum.
Bu ürüne :
JP Gaultier - JEAN PAUL GAULTIER CLASSİC ürününden yönlendirildiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.