HERMES - UN JARDİN SUR LE TOİT 

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
200,00 TL
Ürün Özellikleri        HERMES - UN JARDİN SUR LE TOİT 

    Elma ağacı ve yaban otlarının buluştuğu, taze ve neşeli, bir zevk ve şenlik bahçesi. “Işıkla yıkanmış bir bayram bahçesi, kendi bildiğini okuyan bir bahçe.” Jean-Claude Ellena Un Jardin sur le Toit, keskin ve baharatlı bir parfüm. Bu parfüm Paris’te, kent merkezine kondurulmuş gizli bir bahçeyi anlatıyor. 24 Faubourg Saint-Honoré’de bulunan     Hermès binasının damına kondurulmuş bir asma bahçe. Paris havasında bir elma ağacı, bir armut ağacı, bir manolya, yaban otları bu gevrek ve neşeli, ışıklı ve keyifli parfümü oluşturmaktadır.

    İşte 2011 yılında Jean Claude Ellena ve Pierre-Alexis Dumas, Hermes binasının çatısındaki bahçeden ilham alarak yeni parfümleri Un Jardin Sur Le Toit’i meydana getirdiler. Zaten parfümün ismi “Çatıdaki Bahçe” anlamına geliyormuş. Tabii bu bahçenin parfüme ilham vermesini sağlayan ana sebep, şehrin ortasında olması. Çünkü biliriz ki çoğu zaman şehirlerin merkezleri asfalt ve betondur. Hermes’in şehirdeki bir bahçeden esinlenmesi belki de moderniteyi içinde barındıran esprili bir tezat olarak düşünülebilir. Paris ve bahçe…

    Neyse konuyu daha fazla uzatmadan geçeyim parfümün incelemesine. Un Jardin Sur Le Toit’i üzerime sıktığımda tatlı ve modern aromayla karşılaşıyorum. Başlangıçta meyveler ve gülün hakimiyeti var. Tatlı elma, ondan daha tatlı armut ve gül üst notalara hakim olmaya çalışıyor. Elma geri planda kalırken, armudun tatlılık oranı biraz fazla.     Gül ise çiçeksi değil meyvemsi verilmiş. Üst notalar ferah ve lezzetli. Orta kısımda çiçekler ekleniyor kompozisyona. Kendi sitelerinde bahsettikleri manolyayı dikkate almak lazım. Gül ve armudun işbirliği orta kısımda da devam ediyor. Orta bölüm hala meyvemsiyken, gerilerden gelen o yapıyı hemen tanıyorum. Un Jardin Sur Le Nil, De           Bachmakov ve Terre d’Hermes’te tekrar edilen ve benim tuzlu portakal olarak tanımlayabildiğim koku karşıma çıkıveriyor. Kimilerinin kavuna benzettiği orta kısım gayet güzel. Alt notalarda, orta bölümdeki o imza koku devam ediyor. Meyvelerin gücü azalıyor. Kadınsı olmayan nötr güle, saydam, hoş bir misk katılıyor. Kapanışı gayet güzel.

Yorumlar (0)
Hermes
UN JARDİN SUR LE TOİT  ürününden yönlendirildiniz!
Hermes -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.