KONSANTRE PARFÜM - PORTRAİT OF A LADY

Konsantre Parfüm

(11)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 

PORTRAIT OF A LADY by FREDERIC MALLE
 
Notalar: Türk gülü, tarçın, frambuaz, black currant, beyaz misk, amber, günlük ağacı (frankincense), paçuli, amber, benzoin, sandal ağacı
 
 
Sevgili master parfümör Dominique Ropion'un tütsülere gark etmiş olduğu bu kokuyu kokladığım vakit küçük bir şok geçirmedim değil.
Beklediğim gül kokusundan oldukça uzaklarda, tamamen paçuli ve odunların etkisi altında, gülün belli belirsiz bir hayalet gibi kendini belli ettiği, yanık odunların, dumanların, küllerin kokularına benzeyen kirli bir parfüm ile karşılaştım. Evet kirli, kuru, kafa karıştıran karmaşık bir koku. Tende hayalet gibi bir varmış gibi ama bir anda yok olurmuş gibi gidip gelen ama her daim teninizde uzun süre hissedilebilen bu parfüm hayal sınırlarımı zorlamış ve ne gibi bir hayal dünyası ile oluşturulduğuna uzun süre kafa yormuştum. Gerçekten çok ilginç bir koku.
 
 
Her neyse, benim beklentilerimin dışına çıkıp kokuyu inceleyecek olursak; kesinlikle orjinal ve çok gizemli bir parfüm. İnsanı içine çeken bir şeyler var bu kokuda. Adına bakıp ön yargılara kapılmayın beyler. Bu koku kesinlikle bir erkeğin portresi de olabilirmiş mesela. Ben cinsiyet ayrımını pek sevmem ama bu parfüm kesinlikle savaşçı ruhlu, cesur bir erkeği tanımlar gibi. Araştırmalarım sonucu parfümün yaratılış aşamasında Nicole Kidmanın baş rolünü üstlendiği 1996 yılında çekilmiş olan Portrait Of a Lady de ki karakterinden esinlenilmiş. Karakterin çizgisine yönelik benim kafamda koku adına çok çok farklı şeyler canlanıyor. Biraz daha klasik çizgiler ve biraz daha çiçeksi bir form. İşte bu noktada parfümörlüğün, sınır tanımayan bir hayal dünyasına sahip olunması gerektiren bir meslek olduğunu düşündüm.Ve şunu da söylemek isterim ben Dominique Ropion un hayal dünyasına ve yapıtlarına hayranım. Yorumunu yazacağım Carnal Flower ve Un fleur de cassie  kesinlikle çok başarılı  ve her biri bir sanat eseri. Her an farklı bir yönünü keşfedebiliyorsunuz bu kokuların.
 
Portrait of a lady'nin içeriği hakkında bilgi vermek istersem; bu pafümün 3/1 inde paçuli yağı bulunuyormuş.
İçeiğinde Iso e super ve ambroxan moleküleri yine fazla miktarda kullanımış.Özellikle Iso e süper çok çok hafif kokan bir molekül olmasına karşın, formülasyonuna girdiği her parfümün kokusunu derinleştiren bir koku molekül olunmasıyla biliniyor.Bu molekül Lancome nin Tresor, Hermes in Terre d'hermes ve Shiseido'nun Feminite du boisin parfümlerinde yüksek miktarlar da kullanılmış.Hatta piyasa da birçok parfümde var ama en tanınır ve başarılı bulduğum parfümleri örnek verdim.Hafif çiçeksi pudramsı bir kokuya sahip ama burnunuzu deriiince çekerseniz kokusunu alabileceğiniz bir molekül.Bu kadar hafif kokan bir molekülün bu denli etkili olması çok ilginç
 
Sevmem için zamana ihtiyacının olduğunu düşündüğüm gittikçe hayran oluyorum.
 
 
 
 
 
 

 

Yorumlar (11)
Frederic Malle
PORTRAİT OF A LADY ürününden yönlendirildiniz!
Frederic Malle -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.