KONSANTRE PARFÜM - ORIGINAL SANTAL

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
 
 
 
Original Santal, uzun zamandır denemek istediğim bir Creed kokusuydu. Bunun nedeni; hem birbirleriyle çelişen basenotes yorumları (kiminin çok beğenmesi, kiminin rezalet bulması), hem de nispeten sandalağacı temalı olmasıydı ki, ben genel olarak sandal ağacından hoşlanan bir kişiyim. Parfümü sizlere tam doğru olarak yorumlayabilmek için uzun süre kullandım ve net kararımı verdim. Original santal odunsu oryantal tarzda 2005 çıkışlı yenice bir Creed kokusu. 
 
Original Santal'ın harmanında:
 
üstte: tarçın, kişniş, ardıç yemişi
ortada: sandalağacı, lavanta, biberiye, zencefil, portakal ağacı esansı
altta: tonka fasulyesi ve vanilya
 
 
notaları var. Bazılarınızın harmandan hemen anlayabileceği gibi sıcak ve tatlı bir koku. Alt harmandaki vanilya, tonka, sandalağacı gibi notalar harmanı sıcak ve tatlımsı hale getirir. Harmanla ilgili olarak şunu söylemeliyim; Original Santal’ı ilk kokladığımda o alışılageldik temiz ve doğal creed esansları kokusunu alamadım. Daha tatlı ve yoğun bir koku karşıladı beni. O berrak canlılık yoktu. Fazla uzatmayıp kullandığımda ise 'ne kadar güzel yumuşak, mesafeli, güzel bir sandalağacı' kokusu dedim. İlk seferlerde kokusu bana oldukça güzel geldi.
 
 
Koku olarak Original santal, Lancome hypnose’a benzeyen bir kokuya sahip. Creed, sandal ağacına biraz daha öncelik vermiş, hypnose ise daha lavanta ve vanilyaya kayıyor ama gene de oldukça yakınlar. Ayrıca hypnose, original santal’ın harman olarak daha iyileştirilmişi diyebilirim.  kokusunun oldukça rahatlatıcı bir aromaya sahip olduğunu belirtmeliyim. 
 
Özellikle az miktarlarda kullanıldığında çok rahatlatıcı yumuşak tatlımsı bir koku oluyor original santal. Ama gerçekten az olmasına dikkat edilmeli, . Yine de sentetik piyasa kokularının alayından daha başarılı bir koku olduğunu bilin. Dolgun ama rahatsız edici şekilde vurmayan bir koku olarak düşünürseniz az ve öz kullanarak bir şişeyi uzun süre kullanabileceğiniz bir parfüm. Yine de ben daha doğal ve temiz bir creed seçerdim. 
 
 
Özetle, adına uygun sandalağacına odaklanmış, yumuşak tatlımsı odunsu sıcak bir koku. Kullandığım diğer creed kokularına göre ehh dedirtecek bir kalitede.
 

 

Yorumlar (0)
Creed
ORIGINAL SANTAL ürününden yönlendirildiniz!
Creed -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.