KONSANTRE PARFÜM - YVRESSE

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
369,14 TL
Ürün Özellikleri                YVES SAİNT LAURENT - YVRESSE

     Yves Saint Laurent tarafından 1993 de parfüm severlere sunuldu. Parfümörü usta isim Sophia Grojsman...Ysl Paris ve Lancome Tresor gibi kült kadın parfümlerinin de elinden çıktığını hatırlayalım...
Yvresse'in ana notaları ; nektarin, anason, otto gülü , mavi gül , litchi , meşe yosunu , paçuli , vetiver...
Parfüm hakkında bilmek istediğiniz her şey adlı kitabında John Oakes Yvresse i şu cümlerle anlatmış ;
"İvres" şeklinde okunan bu çağrışımlarla yüklü ad , Yves ile Fransızcada çılgınca esrik ya da mutluluk sarhoşu anlamına gelen İVRESSE 'in amalgamıdır. Çok eskilerde kaldı gerçi , ama bu isim bir zorunluluktan doğdu : Hiddetli şarap üreticileri , bu parfümün orijinal ismi olan CHAMPAGNE 'ın kendi markaları olduğunu , bu adın kendilerine kalması için parfümün adının değiştirilmesini talep ettiler.
Yvresse artık şampanyanın köpüklerine sahip olmayabilir , ama muazzamderecede göz kamaştırıcı ve coşkuludur. Şampanya üzümleri yerine nektarinin altın renkli ışıltısını koyar , sonra onların nefis yeni toolanmışlarından çıkarılanmeyve sularında ezilmiş nane ve anason tohumunun vızıldayan soupçon'unu bir araya getirir. Parfümün can damarını oluşturan çok ama çok sayıda gül ise eşit derecede cüretkârdır ; onlara çiçekler değil , üzümden pek de farklı olmayan , ağız sulandırıcı bir tada sahip pek lezzetli bir meyve olan Çin liçisi eşlik eder. Vetiver ile paçulinin topraksı vuruşları ile meşe yosununun kadifemsi eli ise hepsini sarmalar. Müthiş yaratıcı bir formüldür bu , sonuç ise parfümlerin en sıradışı olanı. Yvresse gerçekten çok özgündür, diğer tüm parfümler ona gıptayla bakar.
Aile : meyve/çiçek Uyum : tüm burçlar ,özellikle dolunay vaktinde Tek kelimeyle : şık

Yvresse'in açılışı aynen John Oakes'in anlattığı gibi taze sıkılmış nektarinsuyunda nane ve anason ezilmiş gibi...açılışta dikkatli koklarsanız eğer efervesan baloncuk patlaması hissini yakalarsınız...serin bir his , bu büyük ihtimalle mentolün marfeti...mentol ve nektarin kokusu ... Bu insana enerji ve mutluluk veren açılışın ardından , nektarine ışıl ışıl aydınlık bir gül kokusu eşlik etmeye başlıyor. Ve tabi ki ağız sulandıran lezzetiyle liçi...koku o kadar pozitif ki , insanın modu düşükse anında yükseltebilir  parfüm ilerleyen saatlerde enerjik meyveli moddan kremsi , topraksı sıcak bir moda evriliyor...IFRA nın yok ettiği meşe yosunu parfüme yemyeşil bir ormanda gezinti hissiveriyor...paçuli , vetiver birbiriyle uyum içinde...dipteki vanilya öyle güzel bir tatlılık katıyor ki koku tende sıcacık ve yumuşacık...çok lüks bir losyon havası verdi bana...
Genç güzel bir kadın , üzerinde şarap kırmızısı bir elbise...Şampanya rengi püsküllü saten perdeler...özenle hazırlanmış bir yemek masası...masada iki şampanya kadehi ve buz dolu kabında bekleyen bir şampanya şişesi...kadın evlilik yıldönümlerini kutlamak için eşini bekliyor...üzerinde enfes vintage Yvresse parfümü...Yorumlar (2)
Yves Saint Laurent
YVRESSE ürününden yönlendirildiniz!
Yves Saint Laurent -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.