KONSANTRE PARFÜM - MON PARİS

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
yves saint laurent mon paris 
 
bu parfümün üst notalarında çilek, böğürtlen, armut ve portakal yer alıyor. şekerli koku arayanlara evet süper bir seçenek ; karakter olarak ben parfümü escada magnetism’e benzetiyorum çünkü o şekerli kokunun içinden bir yerlerden ferahlatan bir nota gelip sizi çarpıyor. koku çok kalıcı çok şekerli ve dediğim gibi çok da ferah aynı zamanda.
açılış: çilek, ahududu, portakal, mandalina, armut, bergamot
orta notalar: tatula, şakayık, portakal çiçeği, yasemin, çin yasemini,
baz: paçuli, paçuli lifi, meşe yosunu, sedir,kehribar, misk, vanilya.    (ki bence bazdaki sedir ve yosun ve paçuli bu ferahlığı sağlamış süslüler )
 
ysl markasının 2016 çıkışlı parfümü. yeni deneme fırsatım oldu. parfümü ilk sıktığımda, burnuma ilk gelen böğürtlen-vişne arası bir kokuydu. ilk başta fazla tatlı ve doğru bir tabir mi bilmiyorum ama asidik bir kokuydu. bir süre oturduktan sonraki halini ise flowerbomb'a benzettim. özel bir koku olduğu düşünmüyorum. ayrıca silaj ve kalıcılığı düşük.
 
 
bugün boyner’de görüp denediğim parfüm. diğer kolumda denediğim black opium çoğu kişide kalıcı olmasına rağmen bende uçup gitmesine karşın, bu parfüm diğerinin aksine oldukça kalıcı geldi bana. eğer şekerli ve turunçgil karışımlı parfümlerden hoşlanıyorsanız bunu da bir denemenizi öneririm. elimdekileri bitirdikten sonra almayı düşünüyoru
 
şişe tasarımı garip bir şekilde hoşuma giden bu parfümün üst notalarında buram buram meyve var. biraz turunç biraz çilek ahududu karışımı bir koku. bana biraz her yerde bulunası bir koku gibi gelmişti ilk başta ama tenimle uyumunu çok sevdim. özellikle alt notaları daha çok hoşuma gitti vanilya ve sedir olması lazım alt notalarında. fakat aynı parfümü başka bir arkadaşım sıktığında kendisine hiç gitmediğini ve kendisini meyve sepeti gibi hissettiğini söylemişti. hoş bir koku ama imza kokum bu diyebileceğim karakteristik bir koku değil benim için. kalıcılığının da çok iyi olduğu söylenemez ki bendeki edp. bana black opium aldığımda hediye olarak gönderilmişti bu bitince para verip alır mıyım bilemiyorum.
Yorumlar (2)
Yves Saint Laurent
MON PARİS ürününden yönlendirildiniz!
Yves Saint Laurent -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.