KONSANTRE PARFÜM - BODY KOUROS

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri

Yves Saint Laurent Body Kouros

Üst nota: Tütsü, Okaliptüs
Orta nota: Çin sediri, muskat
Dip nota: Kafur, Benzoin
YSL Body Kouros, eskilerin çok tutulan ve powerhouse diye tabir edilen Kouros parfümü ismiyle çıkmış bir yan ürün gibi dursa da orjinal Kouros'un bir modifikasyonu olarak düşünülmemesi lazım, zira alakası yok.
Parfüm aslında isli bir tütsü kokusu tarzı çizecekken üst notaya başarıyla yerleştirilen okaliptüs, kokunun alıp başını gitmesini engelliyor ve biraz daha hafifleşip ferahlaştırıyor. Ancak böyle dediğime bakmayın, Body Kouros ferah değil, müthiş erkeksi bir kış kokusu. Fakat baharatlı oryantal diyemem, daha ziyade odunsu-tütsümsü gibi.
Orta notasında bu sefer bu tütsüyü yumuşatıcı görevini tıpkı Lacoste Boosterın dip notalarında hissedilen muskat yapıyor, yani koku aslında oturdukça bir yelpaze gibi açılıp benzoine doğru ilerliyor. Notaları arasında bahsedilmese de bu zaman aralığında hafif anason ve meyankökü kokuları da aldım.
Dip notasındaki benzoin ise Givenchy Pi'yi andırıyor ancak onun kadar yoğun boğucu ve oyun hamurumsu değil, tam ayarında bir bitter çikolata gibi.
 
Ben genelde kendini maskülen diye satan ağır kokulardan hoşlanmam. Bu da kendini öyle pazarlıyor. Ama koku muhteşem. Gerçekten hastası olunacak kadar muhteşem. Beğenilerimi paylaşan insanlara gözüm kapalı tavsiye ediyorum. 
 
Koku: 9 Kalıcılık: 8 Farkedilirlik: 8 
Aldığıma pişman mıyım?: Hayır

 

Yorumlar (0)
Yves Saint Laurent
BODY KOUROS ürününden yönlendirildiniz!
Yves Saint Laurent -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.