KONSANTRE PARFÜM - VANİLLE FATALE

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri

Tom Ford Vanille Fatale

 

Açılışta safran ile birlikte baharatlarla zenginleştirilmiş bir mür karşılıyor bizi, koyu sayılabilecek bir açılış. Bu açılışın ardından kokuyu hafif kesifleştiren bir kahve ve kokuya ismini veren pastane gibi kokan bir vanilya ön plana çıkmaya başlıyor. Bu noktada parfüm gourmand tarafa oldukça yakın kalıyor. Hatta kalmıyor tam bir gourmand oluyor. Biraz hafif tozlu bir tatlılığa evrilen parfüm, çiçeksi notaların araya girmesi ile biraz daha bayanlara hitap eden, günümüz trendi olan tatlımsı florallere dönüyor. Ama bunu itici olarak değil oldukça çekici ve çok başarılı olarak yapıyor. Floraller biraz daha geriye çekilirken bu sefer süet ve taze bir yeşil koku katılıyor parfüme. Notalarına baktığımda arpa notasının bu hissiyatı verdiğini sanıyorum. Bildiğiniz ekin tarlasından yükselen o çiğ yeşil koku. Süet vanilya ile güzel bir birliktelik oluştururken arpa bu ikiliye taze bir hava katıyor. Uzunca bir süre bu şekilde devam ettikten sonra kuru odunsu bir hal alarak tenden ayrılıyor.
 
 
 
genel beğenisi oldukça yüksek. Özellikle orta notalarındaki vanilya kahve ve arpa birlikteliği benim en çok hoşuma giden yeri oldu. Vanilya kullanımı oldukça etkileyici ve kaliteli, 
 
 
Tobacco Vanille ne kadar unisex gözüküp erkeğe yakınsa bu parfümde bir o kadar bayana yakın.
 
Kalıcılığı bir edp standartında, farkedilirliği gayet yerinde ve güzel. Bileğime sabah sıktığım parfüm halen burnuma vuruyor. Kullanılan hammadde oldukça kaliteli harmanlardan elde edildiği belli. Geçişler pürüzsüz ve güzel yapaylık hemen hemen hiç yok.
 

 

Kullanım alanı olarak kapalı alan dahil her ortamda özellikle kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Erken bahar dönemi içinde gayet ideal. Günlük kullanılabilecek bir tarza sahip,  Kullanım yaşı olarak bu tarz gourmand tarz kokuları seven her kesime hitap edebileceğini söyleyebilirim.
 
Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.