KONSANTRE PARFÜM - SOLEİL BLANC

Konsantre Parfüm

(3)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
tom ford soleil blanc 

piyasaya 2016 yılındaün yaz kokusu olarak sürüldü. bir kere bu parfüm, 'a aa tam bir yaz parfümü, alayım da yazın ferah ferah kullanırım.' parfümü değil. tabii ki bu durumda devreye kişisel zevkler giriyor, isteyen yaz mevsiminde de kullanır. ben, bana göre anlatıyorum. bu parfümün illa yaz mevsimiyle bağlantısı olacaksa 'yaz akşamı bir yere gidiyorum, bu akşam bunu sıkayım' parfümü denilebilir. benim için sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz akşamı parfümü.
bir siteden aldığım şekilde notalarını kopyalıyorum;
üst notalar: turunç, selvi, pembe biber
orta notalar: sumbulteber, kırmızı örümcek zambağı
alt notalar: vanilya, kremsi kestane aroması, orkide, paçuli
bu parfümün açılışındaki o keskin, o baskın koku, o ne desem metalik, kimyasal koku pembe biber denilen notadan kaynaklı. e yanında da turunç olunca çoğu kişinin beğenmeyeceği bir açılışı yapmış oluyoruz. ki marka, bu seçimle risk almış.
orta ve alt notalara ilerledikçe kadınsı çiçeklere geliyoruz. sümbül, orkide, yasemin gibi kokular parfüme hoş, yumuşak ve tatlı bir hava katıyor. bu parfümü deneyen birçok kişi güneş kremi kokusuna benzetmişti, o da orta notalardan kaynaklı diye düşünüyorum. alt notalardaki vanilya, kremsi ve tatlı bir koku, paçuli ise odunsu koku veriyor. tendeki en son hali şekerli, kremsi ve odunsu. bu parfüm, ilk sıktığınızda a derken, koku oturdukça z'ye evriliyor. sizden sadece birazcık müsaade istiyor koku.
 
 
 
Yorumlar (3)
Tom Ford
SOLEİL BLANC ürününden yönlendirildiniz!
Tom Ford -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.