KONSANTRE PARFÜM - AMBER ABSOLUTE

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
   • Tüm Private Blend serisi kokular, belli birkaç nota üzerine yoğunlaşmış çiğ harmanlar. Amber Absolute’un de ana notaları amber ve tütsü. İkisi de açılıştan itibaren gayet net hissediliyor. Amber yorumu modern olmaktan uzak, Serge Lutens Ambre Sultan’a saygı duruşu niteliğinde. Tütsü ise Amouage’ları kıskandıracak kadar yoğun ve kaliteli. Fark edilirlik ve kalıcılık “gayet iyi” söz öbeğini yetersiz bırakacak seviyede. Amber notasının bazı parfümlerin kalıcılığını arttırmak için kullanıldığı düşünülürse amber temalı bir parfümün ne kadar kalıcı olabileceğini siz düşünün. Nasıl turunçgiller doğal kullanıldığında uçucu oluyorsa amber de tam tersine fazlaca yontulmazsa bir o kadar acımasız.


    Orta notalara doğru geçildiğinde ki bu neredeyse iki saatten fazla sürüyor, kokunun keskinliği geri çekiliyor ve vanilyanın da devreye girmesiyle gayet yerinde tatlı, seksi bir hal alıyor. Her ne kadar aynı yapıda ilerlemeseler de yazının başında bahsettiğim gibi amber kullanımı Ambre Sultan’ı andırmakta. Designer tayfadan ise benzer bir koku bilmiyorum. Amber Absoulute Private Blend'in artık üretilmeyen kokularından olsa da çoğu satış noktasında halen bulunabilmekte. Ayrıca Private Blend'in son üyelerinden Tobacco Oud ile ciddi bir benzerliğe sahip olduğunu söylemem gerekir. Hatta Tobacco Oud için durulmuş Amber Absolute desem yanlış olmaz. 


    . Tüm Private Blend'ler gibi uniseks olarak sınıflandırılsa da ciddi ciddi kadın ve erkekte düşündüğümde hangisine daha yakın olduğunu kestiremediğim parfümlerden.
     
     

    
    
    

 

Yorumlar (0)
Tom Ford
AMBER ABSOLUTE ürününden yönlendirildiniz!
Tom Ford -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.