KONSANTRE PARFÜM - CHERGUİ

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
serge lutens chergui 
 
kullanıcı yorumları 
 
gözlerimi kapattığımda ve chergui'yi kokladığımda kendimi ahşap mobilyalı, bronz kahve ve nefti yeşil renklerle döşenmiş retro bir odada otururken hayal ediyorum. tabii ki sıcak bir mevsim de yok dışarda. lüks bir kokusu var demek istiyorum ama bunu nasıl kelimeye dökeceğimi bilmiyorum. kadından ziyade erkeğin üzerine yakıştaracağım bir koku.
projeksiyon olarak çok fazla değişim geçirmiyor benim tenimde. tamamen aynı kokmuyor ama hiç bir notayı tek olarak algılayamıyorum. sorsanız bu kokladığın içinde amber var mı, misk var mı şu var mı bu var mı diye hepsine evet var derim ama net olarak duyulmuyor. çok güzel bir karışım halinde. ilk başta köşeli ve dik olan tatlılık daha yuvarlak acı olmayan bir pudraya evriliyor ama arkadan gelen keskin ve güzel koku (amber, misk ile tütün karışımı sanırım) hep orda duruyor.
uzun zaman boyunca yeniden alacağımı zannetmiyorum ama aldığım için pişman olmadım. sıcak, koyu ve sofistike bir koku.
 
kar yağarken atkıya sıkıp gezin. tarçın, amber, tütün, bal. notalar iyi harmanlandığı ve dengeli bir parfüm olduğu için homojen bir kokusu var.
 
 
serge lutens adlı firmanın ülkemizde adı en çok duyulan kokularındandır. 50 mililitre şişesi 300-400tl civarına denk gelir ancak gerçekten çok güzel kokar. paris'te ve dünyadaki butiklerde uniseks olarak satılır ve bence de hem kadın hem erkek kullanabilir ancak kokunun karakteri yoğun, şekerli, baharatlı olduğundan ergen yaşlara uygun değildir. erkeklerde olgun görünse bile 20 yaş altına, kadınlar ise 25 yaş altına ısrarla uzak durun diyeceğim bir tarzı var. özellikle kadınlarda 25 yaş desem de aslında çok daha olgun yaşları arıyor sanki. zira erkeklere bence daha çok yakışan bir hali var.
 
koku karışımı ve doğallığı muhteşem. kalıcılığı da çok iyi. farkedilirlik başlarda çok iyi iken sonradan azalıyor ancak tarçın ve bala benzettiğim hali devam ediyor ve özellikle kış aylarında yün, polar ve kaşmir kıyafetlerde çok daha kalıcı oluyor.
 
 
koku çok kaliteli ve rafine ancak ülkem şartlarında maalesef kıymeti pek bilinmez. fiyatı da ortalama gelir düzeyi düzeyi için çok yüksek olduğundan bir şekilde orjinalini temin edebildiğinizde boşa bol kepçe kullanmayın derim
 
güzel kokudur, kalitelidir, severim, sevdirmek isterim..
 
tutun icerikli familyadan bir parfum. tobacco vanille kadar keskin degil ama daha kozmopolit bir parfum. kesis yapmak isteyenler icin ideal. olumsuz tarafi ise belli sure sonra powdery kokusunun baskin hale gelmesi. kisaca degisken bir parfum. ama tobacco vanille veya back to black arasinda iyi bir secim..
 
 
Yorumlar (0)
Serge Lutens
CHERGUİ ürününden yönlendirildiniz!
Serge Lutens -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.