PARFUMS DE MARLY - PERCIVAL

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
200,00 TL
Ürün Özellikleri


             PARFUMS DE MARLY - PERCIVAL


  • İçeriğinde; Üst notasında doğal bergamot, doğal mandalina, Aromatik notalar
  • Orta notasında yasemin, menekşe, sardunya çiçeği,doğal lavanta, doğal pembe biber, doğal kişniş, doğal tarçın, misk, odunsu notalar
  • Alt notasında baharatlar, biber, doğal hindistancevizi, doğal tonka

Üst Notalar: Bergamot, Mandalina, Aromatik notalar
Kalp Notalar: Yasemin(Hediodine), Kişniş, Menekşe, Tarçın, Sardunya, Pembe Biber, Lavanta
Dip Notalar: Ambroxan, Karabiber, Muskat, Tonka Fasulyesi, Köknar ağacı reçinesi, Misk.

Parfüme geçmek gerekirse, tenime ilk sıktığım anda keskin ve çiğ aromatik notalar ile birlikte bolca ambroxan hissini almaktayım. Açılışı ilk başta oldukça maskulen. Ambroxan ve aromatik notalarla birlikte harmanlanmış kokuya bolca mandalina da eklenince ortaya garip bir sucul hissiyat çıkmakta. Belki de açıklanmasa da Calone sentetiği bu parfümde de bulunmakta. Parfümün açılışı her ne kadar aromatik tonlar ve narenciyeye sahip olsa da doğal bir hissiyata sahip değil. Sentetikliği hissetmektesiniz. Biraz MontBlanc - Legend biraz da Chanel - Egoiste Platinum karışımı gibi ve nişten ziyade designer tarza sahip bir parfüm izlenimi var. Ancak performans olarak ilk 1-2 saat herkes tarafından hissedilmekte.

Koku orta notalarda ambroxanın daha az hissedildiği daha odunsu bir yapıya bürünmekte. Karabiber de net şekilde kendini hissettirmekte. Parfüme biraz derinlik kazandırmış. Yayılımı hala iyi durumda ve kol mesafesinden hissedilmekte. Yasemin notasını burada orta notalarda alsam da sentetik olduğu ve bu sentetik notanın da çok iyi kalitede olduğunu söyleyemem. Yine de odunsu hisse eklenerek biraz daha bu hissi yumuşatmakta.

Dip notalarda orta notalarda olan yapısını sürdürüp sonrasında tenden ayrılmakta. Orta ve dip notaların geçişi hemen hemen aynı ve pek farketmeden parfümün teninizden ayrıldığını hissediyorsunuz.

Genel olarak Dior - Sauvage, Chanel - Bleu de Chanel, Chanel - Egoiste Platinum, A&F - Fierce, gibi kokuları seviyorsanız ve niş bir parfüme sahip olayım istiyorsanız iyi bir alternatif. Performansı yukarıda saydığım çoğu kokudan daha iyi olmakta. Ancak benim en beğendiğim yanı açılışındaki acımsı aromatik sert köşeli sentetik yapısı oldu. Ambroxan ile iyi harmanlanmış ve acımsı notalar ile sentetik rahatsız his törpülemiş. Kör alışa oldukça uygun ve yine genel beğeniye oynayan bir parfüm Percival. Pek suya sabuna dokunmadan genel beğeni işini tamamlamakta. Tek eksisi kalitesinin designer kalitesinde olmasına rağmen fiyatının niş parfümler seviyesinde olması.
Yorumlar (0)
Parfums De Marly
PERCIVAL ürününden yönlendirildiniz!
Parfums De Marly -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.