NASOMATTO -BARAONDA

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KKV Dahil
100 TL
Ürün Özellikleri                  NASOMATTO BARAONDAViski de aynı parfüm gibidir. Her markanın her modelinin kendine has tadı, aroması ve içimi vardır. Aynı parfümlerdeki gibi notalara sahiplerdir, meyveli, isli vs gibi. Aynı parfümler gibi sınıfları vardır. Single malt, bourbon, grain, blended vs gibi. Bu böyle uzayıp gider. Böyle başlı başına bir kültürü olan bir içkinin parfüm sektöründe bir nota olarak kullanılması son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bir çok güzel örneği olsa da Viski temalı bir parfüm denince ilk aklımıza gelenlerin nerdeyse en başında Nasomatto Baraonda gelmektedir. Çünkü viski içinde sadece bir nota olmaktan daha fazla parfümün temel taşını oluşturuyor.

Parfümün açılışından sonuna kadar olan boozy hava, karamelize şeker ve kuru meyve notaları ile oldukça iyi harmanlanmış. Açılışında ufak da olsa tütün notalarını yakaladım ama gözden çabuk kayboldu. Açılış daha çok odunsu isli viski tadında, orta notalardan itibaren tatlılık düzeyini arttıran ama baharatlarla sıcak bir şekilde dengelenmiş ve karemelize edilmiş meyve notaları parfüme hakim oluyor. Sonlara doğru yine viski etrafında şekillenen paçuli ve misk notaları kendini gösteriyor. Yani parfüm baştan aşağıya viski çeşitlerinden bir kokteyl sunuyormuş gibi. Tatlı, sıcak ama karanlık yapılı bir parfüm, zaman zaman dumansı yönünü de size gösteriyor. Lüks ve seksilik akıyor parfümden.

Performansı ultra muazzam boyutlarda. 2 fıstan fazlası sizi ve çevrenizi boğar. Bu yüzden en fazla 2 fıs ile tüm günü çıkartabilirsiniz. Zaten Extrait olan parfüm yoğun notalarla harmanlanınca ortaya gerçekten saldırgan bir parfüm çıkmış. Bir parfümden istediğiniz performans ise Baraonda düşlediğinizin daha fazlası.

Parfümün hem gourmand bir tarafı hemde Boozy tarafı var ilginç bir şekilde. Kimi zaman o tatlı notalar iştahınızı kabartırken, hakim olan viski kokusu ile de şişeyi açıp içme isteği uyandırıyor.

Parfüm kesinlikle buz gibi havaların parfümü. Bu parfümü kullanmak için hava sıcaklığının 10 derece altında olması o parfümün iç ısıtan etkisini size daha iyi geçiriyor. Unisex olarak geçse de kesinlikle bir kadının taşıyabileceği cinsten değil. Daha çok 35 yaş ve üzeri erkek kullanımına uygun bir parfüm.
Yorumlar (0)
Nasomatto
BARAONDA ürününden yönlendirildiniz!
Nasomatto -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.