KONSANTRE PARFÜM - GRAND SOİR

Konsantre Parfüm

(3)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
Maison Francis Kurkdjian  Grand Soir

 
Parfümün ana teması olarak Sıcak tatlımsı Amber diyebilirim
 
2016 Yılında piyasaya sunduğu 2 güzellikten biri olan Grand Soir adı gibi iddialı bir parfüm. İsmi fransızcada büyük bir gece anlamına geliyor. Gerçektende adına yakışır derecede Paris sokaklarının o sıcak ve büyülü gece atmosferine yakışan son derece kaliteli bir parfüm
 
 
Parfümü ilk sıktığım da ilk bir kaç saniyesi notalarında açıklanmasada çok net olarak mandalina ve lavanta patlaması şeklinde hafif tozlu ve buruk yapıda. Hemen ardından açılışına sıcaklık ekleyen ve parfümün başından sonuna kadar hissedilen laden reçinesi ile onun o keskin kokusunu sarmalayan hafifçe kullanılmış tütün. Harika bir açılış.
 
Kalp Notalarına gelindiğinde Benzoinin o vernikli ahşabımsı kokusunu Kukdjian ustalığını göstererek çok güzel törpülemiş ve parfümün formuna göre sıcak bir kıvama oturtmuş. Benzoini vanilya ile çok güzel destekleyip alttan alta amber ve tonka fasulyesini çok güzel akorlamış. Ana aktörlerin yanında figüran olarak kullanılmış sıcak baharatlar ve karamelli nüanslar. O kadar iyi bir dengeleme varki parfüm ne çok sıcak ne çok tatlı. Her daim notalar uyum içinde. Kapanış notalarında Amber ve vanilyanın ders niteliğindeki birlikteliği ile parfüm son buluyor.
 
 
Buraya kadar yazdıktan sonra diyeceğim şudurki amber temalı parfümleri severlerin kolarksiyonun baştacı olabilecek parfümlerden biri. Kurkdjian ın ustalık eseri olarak önümüze koyduğu harika ötesi bir parfüm. Amber parfümleri için referans niteliğinde.
 
Bu güzel sıcak kokuyu Sonbahar kış aylarında kullanmak daha yerinde olacaktır. Performansı oldukça iyi gün içinde tazelemeden kendini sürekli olarak hissettiren ve koklayanın bir kaç kez daha burun çekmesine ve parfümü daha da iyi koklamak için sizin dibinize kadar girmesine şahit olabileceğiniz kadar da genel beğeniye uygun.
 
 
Hem kapalı ortam hemde açık ortamda rahatça kullanılabilecek içinde amber ve vanilyanın hakim olmasına rağmen burun bükmeyecek bir parfüm Grand Soir. O yüzden rahatlıkla her ortama uyum sağlayabilen bir yapısı var. 
 
Grand Soir tam bir unisex koku hem kadına hemde erkeğe oldukça yakışıyor. Diğer unisexler gibi bir tarafa daha yakın değil tam ortada olan bir parfüm. Biraz parfüm tecrübesi olan herkesin rahatlıkla taşıyabileceği cinsten.
 
 
 
Yorumlar (3)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.