Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Homme
Logo

Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Homme

Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Homme

Aynı Gün Kargo   ( 16:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )
%29 indirim
40,64 Kdv Dahil
29,00 Kdv Dahil | Tüm Ödeme Seçenekleri |
Ürün Boyutu SeçinizFiyat
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || Type Konsantre Parfum 5 gr 29,00
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || Type Konsantre Parfum 10 gr 50,95
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || Type Konsantre Parfum 15 gr 75,26
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || Type 50 ml Extrait de Parfum 90,00
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || BOYUT:PARFÜMLÜ SABUN 50,00
MAİSON FRANCİS KURKDJİAN LUMİERE NOİRE POUR HOMME || BOYUT:ODA KOKUSU 50,00
Ürün Kodu 121462789
Stok Kodu 0836

Bu Ürün ile Kazanacağınız

:29

Maison Francis Kurkdjian  Lumiere Noire Pour Homme

 İlk çıkardığı parfümlerden olan Lumiere Noire Pour Homme, bir çok parfüm severin hemen dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Hatta markanın en popüler parfümü bile denebilir. 
 
Kendi sitelerinde baharatlı gül, paçuli ve pelin otundan oluştuğu yazılmış. Parfümü ilk sıktığımda hafif tatlımsı modern turunçgiller ve çiçekler (portakal çiçeği) ile karşılaşıyorum. Bahsedilen pelin otundan mı geliyor bu çiçeksilik bilemiyorum. Ama Lumiere Noire Pour Homme’un başlangıcı harika. Kibar, dengeli, yumuşak bir açılış. Söylenecek söz yok. Bir süre sonra orta notalara geçiliyor. Bu turunçgil hissi azalsa da devam ediyor. Bu andan itibaren gül iyiden iyiye kendisini gösteriyor. Hemen arkasında baharatlar var gülün. Aynı kibar koku devam ediyor. Fakat baharatlar ve gülün hakimiyetine giriyor denilebilir. Başlangıcı kadar etkileyici gelmedi bana orta kısım. Gelelim sonlara. Alt notalarda bir parça paçuli hissediliyor. Fakat ilginç olan baharatlara hayvansallık ekleniyor. Tatlı baharatlara çok da yakışmış dozunda hayvansallık ve hissedilir oranda misk. Kapanışını çok sevdim Lumiere’in.
Lumiere Noire’de ana ekseni kibar, yumuşak ve çiçeksi kokularla harmanlanmış baharatlı-gül oluşturuyor. Diğer ögeler bu temanın etrafında şekillendirilmiş. Arap etkisindeki parfümlerde rastladığımız insanın içini bayan gül kullanımı yok. Modern, Avrupalı, Fransız, biraz sabunsu ve yumuşak. Gülden sonra ikinci baskın koku baharatlar. Kimyon ve tarçın öne çıkan elementler. Üçüncü olarak da misk. Genellikle parfümlerin alt notalarında kullanılan misk, burada orta kısımdan itibaren yavaşça devreye giriyor. Son olarak da paçuli. Belki de parfümün en geri planda kalmayı yeğleyen notası.
 
 
Bir çok yorumcu Lumiere Noire’yı seksi olarak tanımlamış. Şimdi her insanın hayatı algılama ve anlamlandırma kapasitesi farklıdır. Bunu eleştiri anlamında söylemiyorum. Tamamen insani bir durum. Ama bence bu parfüm kesinlikle seksi, cazibeli yada çekici değil. Tam tersi romantik, sakin, dengeli ve duygusal. Yani bu parfümü Mercedes spor arabasına binip, sağda solda dikkat çekmeye çalışan sonradan görme kardeşlerimiz değil de, klas, şık, cemiyet hayatının müdavimi, stil sahibi, bazı şeyleri ruhunda hazmedebilmiş kişilerin kullanması daha uygun olur. Hafif elit, azıcık snob sanırım doğru kelimeler kokusu için.
Yine bu parfümü çıraklıktan yetişmiş ve zengin olmuş holding sahibine değil de, yurt dışında eğitim almış, ailesi yüksek bürokrasiye mensup, 2-3 dil bilen, profesyonel bir üst düzey yöneticiye uyacaktır. Böyle ayırımlar yapmak pek içimden gelmiyor ama sanki günlük kullanımdan ziyade daha özel ambiyansların veya lüks mekanların kokusu Lumiere Noire Pour Homme. Günlük hayatta pazar günü eşofmanları giyip, markete gitmek için çok uygun olacağını sanmıyorum. Ona hak ettiği değeri vermek lazım.
Bu parfüm bende boğaz kıyısında çok şık bir gece kulübünü hatırlatıyor. İçeriye sadece sınırlı sayıda kişinin girebildiği çok lüks bir mekan burası. İçeridekilerin çoğu birbirine yakın üst gelir grubuna dahil kişiler. Zaten hepsi birbirini iyi kötü tanıyor. Hafif loş bir ışık var. Boğazın o inci gibi ışıklarını seyrederek yenen akşam yemeğini hayal edin. Karşınızda çok güzel ve zarif bir kadın. Bir kaç kadeh kırmızı şarap içmişsiniz. İçkinin kana karışmasıyla oluşan rahatlama hissi ile düşüncelere dalmışsınız. Hayatın yaşamak için o kadar da kötü bir yer olmadığını düşünürken buluyorsunuz kendinizi.
 

 

Denemelerim sonucunda, ilk sıktığınız andan sonlarına kadar çok büyük değişimler göstermiyor. Belli bir koku çizgisi var ve oradan ilerliyor. Süprizsiz bir kokuya sahip. Aslında basit kurgulanmış bir parfüm. Çok derin yada bol katmanlı değil. Verilmek istenen mesaj açık. Lafı hiç dolandırmamış Bay Kurkdjian.
 

 

675

konsantre parfum ,extrait de parfum ,esans,konsantre parfum kullananlar, parfum yorum,konsantre parfum nedir, extrait de parfum nedir, Lumiere Noire Pour Homme ekşi, Lumiere Noire Pour Homme yorum,