L′ARTİSAN PARFUMEUR - TİMBUKTU

Konsantre Parfüm

(1)
Stokta var !
KDV Dahil
200,00 TL
Ürün Özellikleri                    L′ARTİSAN PARFUMEUR - TİMBUKTU

Timbuktu, antik mistisizm ile son derece modern olanı birleştiren eşsiz bir parfüm. Malili kadınların saçlarını ve cildini koklamak için kullandığı bir ritüel olan “Wusulan” dan ilham alıyor. Çiçek köklerinin, balsamların ve baharatların sevgi ve duygusallık getirdiği düşünülmektedir. Papirüs ahşabı, tütsü ve paçuli'nin dumanlı kalitesi, parfümün gerçek anlamına saygı gösterir: “Fumum başına” veya “duman yoluyla”. Afrika, vetiver'in odunsu notunda uyandırıldı.

Timbuktu, odunsu ve baharatlı, Batı Afrika'nın ritüellerinden kullanılan kokulardan ilham almış ve Fransız sofistikliği ile buluşmuş Sahra'nın gizemidir.

 

Unisex olan Timbuktu tamamen orijinal ve enerjik bir parfümdür. Parfümör Batrand Duchaufour, Batı Afrika'daki Mali yolculuğundan ilham alarak bu parfümü tasarlamıştır. Egzotik Afrika kültürüyle doğal Fransız Sofistikliği arasında yapılan ince kontrastlı bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Timbuktu, Wusulan adı verilen Mali'li kadınların nesillerdir ritüellerinde kullandığı, saçlarına ve ciltlerine sürdükleri kokulu bir yağdan esinlenmiştir. Bu yağ, baskın kokulu çiçek köklerinin harmanı, güzel kokulu esanslar ve baharatlarla aşk ve duygusallığı hayatlarında hissettirenlerin cennet kokusudur.

 

Timbuktu, keskin notaları olan yeşil mango ve kremsi karo-karounde çiçeğinin pembe biber, kakule ve vetiver ile dengelenmiş halidir. Papirus kağıtlarının isi, tütsü ve silhat içine gizlenmiş şehvetli ve neşeli olan bu koku her yönüyle güzel, eski bir kültür ve derinden bir modernliktir.

Ürün Özellikleri

Üst Notalar: Kakule, Mango, Pembebiber

Kalp Notalar: Papirus, Buhur

Alt Notalar: Benzoin Ağacı, Sarı Sakız(Mür), Silhat, Vetiver

Orijinal Ürün

Ürünlerimiz resmi distribütörlüklerden tedarik edilmektedir.

Yorumlar (1)
L′ARTİSAN PARFUMEUR
TİMBUKTU ürününden yönlendirildiniz!
L′ARTİSAN PARFUMEUR -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.