LACOSTE - LACOSTE

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KKV Dahil
100 TL
Ürün Özellikleri                LACOSTE - LACOSTE


    1933 yılında ünlü Fransız tenis oyuncusu René Lacoste, spor yaparken üzerindeki kıyafetlerin sıhhi ve konforlu olmamasından şikâyet ederek kendi spor ürünleri koleksiyonunu çıkarmaya karar verir. Tenis kortlarında hızlı ve atik hareketlerinden dolayı “timsah” lakabıyla anılan ünlü raket, hayalini gerçekleştirerek sporcular için oldukça kullanışlı giyim eşyaları üretim işine girer ve logosunu da yeşil timsah şeklinde her ürünün üzerine bastırır. Ürünlerin üzerine ilk defa logo basmayı akıl eden girişimci René Lacoste, kısa zamanda ilk önce spor dünyasında, sonra da günlük spor kıyafetler giymeyi seven kitlelerce tanınır ve sevilir.

    1933 yılında André Gillier ile beraber La Chemiste Lacoste şirketini kurup, tenisçi gömlekleri, golf giyimi ve sörf kıyafetleri üretimine başlarlar. 1950’lere kadar sadece Fransa içine üretim ve satış yaparak, koleksiyonlarını ve ürün çeşitliliğini artırdılar. İlk defa 1952 yılında Amerika’ya ihracat girişiminde bulunup, bir reklam kampanyası ile adlarını tüm Amerika’ya duyurmayı başardılar. Reklam kampanyalarında açıkça,” üst sınıfa yönelik spor kıyafetleri” olduklarını belirterek “yetkin sporcuların statü sembolü Lacoste” sloganıyla pazara hızlı bir dalış gerçekleştirdiler.

    Lacoste’da 2. Kuşak Devri

    2. kuşak Bernard Lacoste 1960’larda babasından devraldığı şirketi üstün bir pazarlama stratejisi izleyerek, her yıl giderek aran bir iş hacmiyle yönetirken, özellikle Amerika’da 70’lerin en popüler markası haline getirdi ve her yıl yeni ürünlerle, yeni koleksiyon serilerini katarak üretimlerini devam ettirdiler. Lacoste ürün yelpazesine şort, optik, güneş gözlüğü, güverte ayakkabıları, tenis ayakkabıları, yürüyüş ayakkabıları, saatler, çeşitli deri ürünleri ve parfüm dahil olmak üzere, hiçbir zaman sade çizgilerini bozmadan diğer ürünlerini de tanıtmaya başladı.

    2000’li yıllara geldiğimizde Lacoste, Fransız tasarımcı Christophe Lemaire ile çalışmaya ve daha modern, daha lüks bir görünüm yaratmak için farklı spor koleksiyonları oluşturmaya karar verdi. Amerikalı tenis yıldızları da dahil olmak üzere, birçok sporcuyla, günlük yaşantılarında ve spor müsabakalarında Lacoste ürünlerini kullanmaları için sözleşme imzaladılar. Andy Roddick, John Isner, Richard Gasquet ve Olimpiyat Altın madalyasını kazanan İsveçli sporcu Stanislas Wawrinka’nın, ödül töreni sırasında Lacoste kıyafetleriyle kupasını alırken resimleri bulunuyor. Zenginlerin sporu olarak geçen golf turnuvalarında bile şampiyon José Maria Olazabal ve Colin Montgomerie yine Lacoste kıyafetleriyle tüm basın mensuplarına poz vererek dolaylı da olsa Lacoste’un reklamlarını yapıyorlardı.
Günümüz itibariyle 50 milyondan fazla ürünü, dünya çapında 110 ülkeye satılan Lacoste, Procter & Gamble için dünya çapında lisans hakkı verdi. P&G tüm Lacoste bayan parfümleri ve Lacoste Erkek parfümlerinin üretim gerçekleştiriyor.
Yorumlar (0)
Lacoste
LACOSTE ürününden yönlendirildiniz!
Lacoste -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.