KONSANTRE PARFÜM - JOOP HOMME

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 • JOOP! MEN
   
  KULLAINICI YORUMLARI 
   
   
   
  çok kalıcı bir parfüm, rüzgârla savaşan cinsten. ck be'den sonra ilaç gibi geldi.
   
   
   
  adamlar öyle bir parfüm yapmışlar ki lisedeyken dandik bir parfümeride kokladıktan 11 yıl sonra bile tekrar karşılaşıldığında koku hafızasının derinliklerinden tereddütsüz hortlayabiliyor. çok ağır, tütsümsü, tatlımsı, insanın arkasından havada kalan bir kokudur. kullananların hepsi hafızamda kokular ve yüzler olarak yer etmiş, seslerini, isimlerini, ne sevip ne yaptıklarını kaybetmişlerdir.
   
   
   
  bu parfüm tuhaf. şöyle ki joop kullanan insanların bir tane parfümü oluyor genelde. parfümün ne sorusuna joop diye cevap verebiliyo adam. bana sorsalar mesela, bi parfüm biter diğerine geçerim. joop diyince akla kişiler geliyo genelde, özdeşleşmişler artık kokuyla. femme olanını duyunca mesela abimin almanca öğretmeni vardı, zeynep abla, o geliyo benim aklıma, homme olan da dayımı hatırlatıyo.
   
   
   
  kırmızı şişede olanı yani klasik dedikleri yada 'homme' ; sonbaharda kullanılması önerilen, içeriğinde tatlı bal,taze baharatlar, yasemin,vetiver, tobacco barındıran parfümdür. wood (ahşap, odunumsu) ve amber (kehribar, sığla ağacı) ailesindendir. ayrıca joop markasının sonunda ünlem işareti vardır, şu şekilde: joop! .
   
   
   
  fazlasiyla taninan ama nedense az kullanilan kirmizisinin hafif cam kokusu verdigi gece daha iyi giden biraz agirca parfum.
   
   
   
  okunuşu bir muammadır. almanca telaffuzu ''yoop''tur, türkiye de ''yup'' denir. yup doğru telaffuz mu bilemedim hala lakin.
   
   

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 

Yorumlar (0)
Joop!
JOOP HOMME ürününden yönlendirildiniz!
Joop! -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.