KONSANTRE PARFÜM - AMBRE 114 

Konsantre Parfüm

(1)
Stokta var !
KDV Dahil
302,49 TL
Ürün Özellikleri                      HİSTORİES DE PARFUMS - AMBRE 114 

  • Oryantal baharatlı bu tasarım notaları kekik, gül, sardunya, paçuli, sandal, sedir, vetiver, kehribar, vanilya, tonka fasülyesi ve benzoinden oluşmaktadır
  • Gri kehribar parfüme tatlılık vermiştir
  • Duygusal yoğunluk ve egzotizm ile renkli ve sıcak oryantal aromalar eğlenceli bir kişiliğe bürünmüştür

     Ambre 114, markanın “Kült kitaplar” serisine ait. Bu seride bir de 1969 isimli parfüm var. Kendi sitelerinde baharatlı oryantal olarak sınıflandırılmış. Parfümün açılışı pek alışıldık değil. Koku hafızam tanıdık sinyaller veriyor üst notalar ile ilgili. Ama zihnim bir yere oturtamıyor. Hem çok tanıdık hem de anlatması zor. Ambre 114’ün açılışını biraz hacı yağlarına benzettim. Sanki Arap ya da doğu esintisi. Parfümün tanıtımlarındaki doğu vurgusunun sebebi şimdi anlaşılıyor. Tütün desem tam olarak değil. Çiçekler desem değil. Baharat desem değil. Sanki bir Amouage yada Montale parfümünü kokluyorum. Hayır gayet “Fransız ve batılı” bir marka oysaki Histoires de Parfums. Ambre 114’ün açılışı modern hacı yağlarına benzer şekilde gerçekleşiyor. Açıklanan üst notalarına bakıyorum. Kekik ve küçük hindistan cevizi var. Kekik olamaz. Muhtemelen küçük hindistan cevizi. Emin değilim.

     Üst notalar azımsanmayacak kadar uzun sürüyor. İlerleyen dakikalarda orta notalara yavaş ve yumuşak bir geçiş yapılıyor. Bu andan itibaren baklayı dilinin altından çıkarıyor Ambre 114. Karanlık sayılabilecek derin bir amber hakimiyeti ele alıyor. Bu kısım daha az hacı yağı efekti barındırıyor. Ambere biraz baharatlar ekleniyor. Ama fazla kendisini göstermiyor baharatlar. Adeta güçlü ambere boyun eğiyor. Onun üstünlüğünü kabul ediyor. Orta notaları harika Ambre 114’ün. Çok şık, lüks, derin, oldukça tatlı bir amber. Belki yanında sandal ağacı ve silhatı da sayabiliriz.

Yorumlar (1)
HİSTORİES DE PARFUMS
AMBRE 114  ürününden yönlendirildiniz!
HİSTORİES DE PARFUMS -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.