KONSANTRE PARFÜM - SHALİMAR 

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
369,14 TL
Ürün Özellikleri

              GUERLAİN - SHALİMAR 

      Yüzyıllar önce, İmparator Şah Jahan, Prenses Mumtaz Mahal'a aşık oldu ve Shalimar'ın büyülü bahçelerini inşa etti. Bu şaşırtıcı hikaye, Jacques Guerlain'e ilk oryantal kokusu olan Shalimar'ı yaratması için ilham verdi.

      Shalimar EDP yoğun bir tazelikle açılış yapan notalar, kokunun tümüne ayırt edici orijinallik ve kimlik kazandırıyor. 

      Şişesi aşk ve zarafeti anımsatan ve uğruna tach mahal inşa edilmiş dünyanın en büyük aşklarından birine sahip olmuş mümtaz mahal anısına oluşturulmuş koku. dünya üzerinde en çok satan parfümlerden biridir. hala büyük talep alan shalimar, ince bir ton sigara eşliğinde alınan nargile ile izlendiğinde alıp götüren dizayna sahiptir.

      Kokularla arasından su sızmayan bir arkadaşımın parfümü.

      Dumanlı tütsülü tatlı bir koku.. zengin.

     Bir tek ona yakışıyor. taşıyabilmek için belli bir yaş olgunluğuna belli bir çizgide giyim tarzına sahip olunması gerektiğini hissettiriyor bana. öyle kot pantalon- tişört kokusu değildir.

     Elegant, şık, üzerinizde markaların izleri hissedilen bir duruş gerekli. fönlü yada düzgün şekillendirilmiş saçlar, hafif bir makyaj, topuklu ayakkabılar... sakin sakin kendinden emin konuşmalar... shalimar kadını.

     40 yaşına girince alırdım diye bekliyordum hep. ama 25'imde dayanamayıp gidip aldığım parfüm. gerçek bir efsane. bütün övgüleri hakeden müthiş bir harmana sahip.

     Belki biraz eski kokuyor ama öyle farklı bir tatlılığı varki günümüz piyasa kokularına adeta hıh der gibi bence. 90 yaşında bir efsane.

     edit: initial versiyonu genç kesime hitap etsin diye piyasaya sürülen hafifletilmiştir shalimardır. initial versiyonuna bayılsamda shalimardaki o büyü initial'da yok. intial başlı başına pudra kokusuyken shalimar tatlı pudra kokusudur.

      Kesinlikle büyülü bir koku. tenle bütünleşir, tatlı,vanilyalı, yumuşacık bir kokuya dönüşür. az bir miktar yeterlidir. gün boyu etrafınızda tatlı bebek pudrası aurasıyla gezersiniz. ilk başta keskindir. bu kokuya ulaşması için biraz zaman geçmesi gerekir. ama beklemeye değer. bir süre kullanınca yokluğunda özlersiniz. yaz tatilinin ortasında niye yanıma almadım diye krize girmişliğim vardır.Tepe Notası: Bergamot

Kalp Notası: Gül, Yasemin, Vanilya, İris

Dip Notası: Tonka Fasulyesi
Yorumlar (2)
Guerlain
SHALİMAR  ürününden yönlendirildiniz!
Guerlain -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.