KONSANTRE PARFÜM - POUR HOMME 1

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
Gucci Pour Homme 1

Kullanıcı yorumları 
 
akşam sobada yakmak için odun kesilirken, taze yağan yağmurla karışık bi kokusu var.. ilk koklandığında ağır gelen, sonra viski kıvamında tat yaratan bi ürün..

ilginç: beyaz kağıt, zencefil, papirusağacı (ya da tahtası?), deri gibi ilginç kokuları içinde barındırıyormuş. hakikaten ilginç bir koku olmalı, merak ettim.

türkiye'de artık satışı yapılmıyor. kullandığım tek kokunun ülkeden elini ayağını çekmiş olması reva mı bilmem ama arıyorum arıyorum mamafih artık hiçbir yerde bulamıyorum.

yıllardan beri kullanmadığım şişenin içindekini bir kaç sıkımlık kadarını iki gündür kullandığım parfüm.rengi de kokusu da yarattığı atmosfer de viskiye benzer.biraz uçunca daha da bir güzelleşir zira biraz ağırdır.

neden kaldırdıklarını anlayamadığım parfümdür. neden kalkar bir parfüm. elimde 1.5 şişe var sürmeye korkuyorum. allah belanı versin gucci.

gucci tarafından sürpriz bir şekilde üretimi 2008'de sonlandırılan ve artık piyasada çok nadir bulunan, tasarımcısı tom ford olan kaliteli parfüm. tom ford'un sancılı bir süreçle gucci ile yollarının ayrılmasının bu parfümün üretiminin bitirilmesinde etkili olduğu yazılıyor, çiziliyor.ve son olarak, elimde son bir şişe bulunan, kullanmaya kıyamadığım parfümüm.
Kullanıcı yorumları ekşi sözlükten alınmıştır 
Bu artık üretilmeyen ve bulunması çok zor parfum konsantre parfum  oil farkı ile huzurlarınızda .
#urunumusatiyorum
 
parfumun yorumu
 
 
Gucci - Pour Homme I (2003)
'Fiyatına göre çok, çok daha yüksek kaliteye sahip..'
 
Nobile ve Envy' dan sonra bu parfümle artık Gucci' nin gerçekten pek çok diğer moda markaları gibi iş olsun diye sallama değil de, özenerek parfüm ürettiği inancını benimsemiştim ki, Gucci akıl almaz bir kararla en iyi erkek parfümleri olan pour homme I, pour homme II ve envy'ı üretimden kaldırdı. Bunda önemli etkenin; şirketin o dönem yöneticiliğini yapan Tom Ford' un markadan kavgalı bir şekilde kopması sonrası, Tom Ford dönemi tüm ürünlerin çocukça bir hırsla adeta 'silinmesi' isteği olduğu söylentileri.
 
Şu an 3 parfüme de hala ulaşılabiliyor olsa da Gucci kendi bindiği dalı keserek, kötü yöneticiliğin örneğini bir kez daha gözümüze soka soka gösteriyor. Neyse, parfüme geçelim; 2003 çıkışlı pour homme I, baharatlı odunsu dolgun bir koku. Renginden de klasik karakterde bir baharatlı olduğu anlaşılmakta.
 
Pour Homme' un harmanı:
 
üstte: tarhun, zencefil, papirus, lavanta, fesleğen, petitgrain, limon, bergamut
ortada: karanfil, silhat, pembe biber, sandalağacı, süsen, yasemin, sedir, sardunya
altta: laden reçinesi, deri, tonka fasulyesi, amber, misk, meşe yosunu, vanilya, tütsü, adaçayı, silhat
 
notalarından oluşuyor. Dolgun bir harman ancak gerçekten çok ustaca harmanlanmış. Tom Ford 2003' te bu parfümü çıkartırken parfümün 70'lerin havasını taşıyan, klasik maskülen bir erkek parfümü karakterinde olmasını amaçlamış. Gerçekten de tam olarak bunu başarmış. Parfümün yaratıcısı, şimdiye kadar pek çok markaya parfüm yaratmış olan Michel Almairac.
 
Harman çok kaliteli ve iyi yoğrulmuş, burnu asla yormuyor. Homojen bir kokuya sahip ve köşeli değil. Rahatsız eden sivri bir nota yok. Ayrıca kullanılan esanslar çok kaliteli. Bu parfüm bir moda markası ürünü olmasına rağmen, neredeyse yarı niche olarak kabul edilecek bir kalitede. Fiyatına göre çok, çok daha yüksek kaliteye sahip. Bu kadar yüksek kaliteyi hermes ve YSL parfümlerinde dahi görmedim. Daha ziyade Andree Putman ve Comme des Garçons markalarında bu denli kaliteyi görüyorsunuz. Bu da size parfümün kalitesi hakkında iyi bir fikir veriyor olmalı. Bir Calvin Klein, givenchy, armani parfümüne göre çok daha üst düzeyde bir parfüm.
 
Kokusuna gelirsek; pour homme I tam olarak baharatlı odun gibi kokuyor. Comme des Garçons Hinoki' deki gibi çok kuvvetli, doğal ve çok gerçekçi bir kuru odun kokusu var. Bir enstrüman yapımcısı olarak parfümlerde bu kadar gerçekçi odun kokusunu alınca kendimi kaybediyorum. Kokuyu biraz daha açmamı isterseniz hafif buruk, kuru bir sedirimsi odun kokusu gibi. Daha da detaylandırayım, ilk okul dönemlerimize gidiyoruz, henüz küçüğüz, tombow, rotring alacak paramız yok, ne kullanıyoruz? Kurşun kalem. Hani hep ucu kırıldıkça kalemtıraşla açtığımız eski dostlarımız. İşte, hatırlarsanız bazı kalemlerde kalemi açarken, çıkan talaşların değişik, kuru bir odunsu kokusu vardı, gucci pour homme' un kokusu bu kokuya gayet benziyor. Tabi bu kadar saf değil, ufak tefek esanslarla zenginleştirilip daha beğenilesi hale getirilmiş. Hafiften 2 Man' i anımsatmıyor da değil, fakat asıl hinoki ile çok benzer yapıda.
 
Kimilerine göre kuru odun talaşı kokusu parfüm olarak kulağa çok çekici gelmeyebilir. Ama yazdığım gibi aradaki tütsü, deri, silhat, sandalağacı, pembe biber, amber gibi notalar birleşerek kokuyu gayet çekici klasik maskülen bir erkek parfümü haline getiriyor. Kesinlikle sert, ağır ya da boğucu bir parfüm değil. Ama klasik yapılı bir erkek parfümü olduğunu algılamanız ve basit bir yaz parfümüm beklememeniz gerekiyor. Ne yazık ki bir dezavantajı biraz sönük yapılı ve tene yakın kalmayı seviyor. Yani bir Envy gibi ben buradayım diye bağırmıyor. Gün içinde en az bir kere tazelemek şart. Bir diğer dezavantajı da nispeten sabit karakteri ile bir süre sonra sıkıcı olabilmesi. Yani bana göre uzun yıllar sürekli kullanacağınız bir parfüm olması zor. Ara sıra özledikçe kullanılacak bir ürün.
 
Özetle; parfüm dünyasında bir klasik olmuş, şöyle bir bakınca bile üzerindeki emekler anlaşılan, Gucci' nin çıkarmış olduğu en iyi parfümlerden bir tanesi. Herkese göre olmayan, ne istediğini bilen zevkli kişilerden, zevkli kişilere..
 
 
 

 

Yorumlar (0)
Gucci
POUR HOMME 1 ürününden yönlendirildiniz!
Gucci -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.