KONSANTRE PARFÜM - ENVY MEN

Konsantre Parfüm

(4)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
Gucci Envy men
 
Uzun bir aradan sonra birkaç yeni incelemeyle tekrar karşınızdayım. Bugün önümüzde çok sağlam bir parfüm var. Envy; bana göre piyasadaki en başarılı erkek parfümlerinden bir tanesi. Kalitesiyle çoğu niş(butik) markanın parfümüyle kolaylıkla rekabet edebilecek seviyede. 1998 çıkışlı odunsu oryantal tipinde hafif tatlımsı/buruk bir parfüm. Detaylara girmeden önce harmanına bakalım.
 
Gucci Envy' ın harmanı
 
üstte: maun, zencefil, lavanta, mandalina, kişniş, kırmızı biber(pimento), kakule
ortada: karanfil, sandal ağacı, yasemin, sedir, gül, muskat
altta: deri, amber, misk, silhat, kabe samanı, vanilya, tütsü, tütün
 
 
notalarından oluşuyor. Dolu dolu, zengin bir harman. Dolgun esansların büyük çoğunluğu kullanılmış. Bu kokuya da yansımış, kokusu da aynı şekilde dolgun. Ancak bayık değil. Maun, sandal ağacı gibi notalar alışılagelmedik şekilde üst harmanlarda yer edinmiş. Envy'da beni asıl vuran kırmızı biber(pimento), kakule ve muskat' ın karışımıydı. Bu üçlünün bu kadar orgazmik bir kombinasyon yaratacağını tahmin edemezdim. Hiç beklemediğiniz şekilde çok güzel ve kesinlikle kışkırtıcı bir kombinasyon ortaya çıkarıyorlar. Harman çok doğal ve kaliteli. Notalar çok dolgun. Harman yer yer köşeli olabilse de bunu memnun edici şekilde yapıyor. Sentetiklik hiç yok.
 
 
Kokusuna gelirsek, Envy hafif tatlı/buruk ılık bir oryantal. Kesinlikle bayık değil, modern bir oryantal. Ancak ne zaman, nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Çok detaylı harmanına rağmen esas karakteri bu bahsettiğim kırmızı biber, hindistan cevizi ve kakule kombinasyonunun hafif tatlı/buruk karışımı şeklinde. Diğer tüm notalar bunu zenginleştirecek şekilde destek oluyorlar. Sandal ağacı, sedir, yasemin, silhat, tütsü özellikle algılanan notalar. Diğerleri daha altlarda kalıyor. Zencefil yoğun değil. Tatlımsı/ buruk başlayıp, ılık odunsu şeklinde yumuşakca akan bir parfüm. Armand Basi ve Gerani gibi parfümlerle kakulenin gizemli karakterini paylaşıyor. Ama onlardan daha tatlı ve vurucu bir yapısı var.
 
 
Evet Envy vurucu bir parfüm. Yüzünüze patlıyor. Çok fark edilir, iz bırakan bir yapısı var. Bulunduğunuz ortamda hem siz, hem de çevrenizdekiler kolayca algılayabiliyor. Kırmızıbiber, muskat ve kakulenin ilginç, cezbedici kokusunu düşündüğümüzde bu büyük bir artı. Fakat tüm bu güzel şeylerden sonra kötü bir haber geliyor.
 
Özünde ysl ile birlikte moda üreticileri arasında en kaliteli parfümleri yapan firmalardan olan Gucci' nin üst yönetiminde bazı değişiklikler oldu. Çok akıllı yöneticileri, önümüzdeki dönemde ürün gamından Gucci Ph 1, Gucci Ph 2 ve Gucci Envy' ı çıkarma kararı aldı. Evet doğru okudunuz, parfüm dünyasında gucci' yi gucci yapan, en iyi parfümleri olan ve en çok satan bu üç parfümü artık üretmeyecekler. Tamamen üretimden kalkana kadar üretimleri kademe kademe azaltılacak. Zaten bu üç parfümün giderek daha zor bulunmaya başladığını fark etmişsinizdir.  
 
 
Gucci bize insanoğlunun salaklığının sınırlarının olmadığını bir kez daha açık şekilde gösteriyor. Zaten Nobile gibi harika bir parfümü üretimden kaldıran bir firmadan ne bekliyoruz ki?
 
 
 
Özetle Envy, gerek  kalitesi, gerek dengeli yapısı, gerek kuvvetli yapısı, gerekse cezbedici kokusuyla tam olarak olması gerektiği gibi olan parfümlerden. Zaten Terre d'hermes' ten sonra benim ikinci favori parfümüm. Bir parfümden isteyeceğiniz her şeyi veriyor. Lancome Hypnose ile birlikte en başarılı modern oryantallerden birisi.
 
 
Fark edilirliği çok yüksek, kalıcılığı mükemmel. Günün yarısı üzerinizde. Uygun yaş grubu 20 ve üzeri. Özel bir kullanıcı beklentisi yok. Ancak dolgun bir koku olduğunu ve modern bile olsa sonuçta bir oryantal olduğunu hatırlayarak mantıklı şekilde dozajlayarak kullanılmalı. Polo Blue misali bol bol kullanırsanız çok ağır, çok kuvvetli diye sızlanırsanız, hata sizde. Önce parfüme göre doğru dozajlamayı öğrenmelisiniz. Sıcak yaz günleri dışında her zaman kullanılabilir. Ilık havalarda dahi rahatsız etmiyor. Hem iç, hem dış mekana uygun. Günün her saati kullanılabilir. Etkileyici bir yönü olduğunu hatırlatayım. Artık sürümünün de giderek azaldığını düşünürsek değeri de artmakta olan bu çok başarılı parfümü herkese şiddetle tavsiye ederim.
 
 
Yorumlar (4)
Gucci
ENVY MEN ürününden yönlendirildiniz!
Gucci -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.