GİORGİO ARMANİ - CUİR AMETHYSTE

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KKV Dahil
130,00 TL
Ürün Özellikleri              GİORGİO ARMANİ - CUİR AMETHYSTE  • Deri parfümün ham güzelliği ile ilgilenen Giorgio Armani, bu tekil anlaşmanın saf gücünü yumuşatmak ve arındırmak için, deriyi benzoin ve tozlu menekşe dokunuşlarıyla yeniden yorumladı
  • Şehvetli ve büyüleyici Cuir Amethyste, Giorgio Armani'nin deri sanatına olan bir özgüsüdür

Cuir Amethyste, Rus Huşu'nun otantik gücünden ilham alan bir deri notasına yaslanır. Sonsuz tensellikteki deriye bir atftır. Efsaneye göre rus steplerine sıkışıp kalan Kazak savaşçıları deri çizmelenirin bakımını, huş ağacının kabuğuyla sürterek yaparlanmış. Deri bu sayede hayvan ve reçine notalarını uzun süre muhafaza edermiş.Kozmetik ürünlerinde ambalajı açılan ürünlerin iadesi alınmamaktadır.

Giorgio Armani’nin Haute Couture markası olan Prive’ın parfümlerinden ilkini yazmıştım geçtiğimiz haftalarda. Şimdi de bu özel parfüm serisinin başka kokusuna göz atma zamanı geldi. Cuir Amethyste, Prive serisinin 2005 yılı üyelerinden birisi. Yine çok zor bulunabilen ve oldukça yüksek fiyatlara satılan bu parfümün isminin ilk kelimesi ametist taşından geliyor. Ya ikinci kelime Cuir? Fransızca’da deri anlamına geliyor Cuir. Bir çok parfümde Cuir ismi kullanılıyor. İyi de deriyi anladık bir parfümde. Peki ametist taşı ile derinin nasıl bir ilgisi olabilir derseniz bence de biraz tuhaf olmuş. Sanırım parfümün ismine ilginçlik katmak için böyle bir yol izlenmiş. Markanın kurucusu Giorgio Armani, Cuir Amethyste için kısaca şunları söylemiş: “Cuir Amethyste’in oluşturulma fikri basittir. O deriye bir övgüdür. İkinci teniniz olacak bu parfüm, sınırsızca tensel ve büyüleyicidir.”

Fragrantica’da deri olarak sınıflandırılmış Cuir Amethyste. Başlangıcında tatlı ve lüks kokan turunçgiller (portakal-mandalina) ile yumuşak baharatlar baş rolde diyebilirim. Üst notalarını beğendim. Orta notalarına doğru parfümdeki tatlılık giderek artıyor. Neredeyse şekerli hal alıyor. Bu andan itibaren meyveler daha öne çıkıyor. Şekerli meyvelere biraz tatlı gül eşlik ediyor. Ve yine oldukça tatlı menekşe. Orta kısımda şekerli meyveler-çiçekler baskın. Son kısımda ise yapay deri ile plastiğimsi yapay odunsu notalar karşımıza çıkıyor. Alt notalarda epey tatlı. Böylece tenden ayrılıyor.

Yorumlar (0)
Giorgio Armani
CUİR AMETHYSTE ürününden yönlendirildiniz!
Giorgio Armani -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.