KONSANTRE PARFÜM - İRİS POUDRE TİPİ KONSANTRE PARFÜM -

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri                       FREDERIC MALLE İRİS POUDRE

    Frederic Malle- Fransız kolonya ve parfüm üreticisidir. Şimdi Frederic Malle- Iris Poudre isimli parfümü yorumlamaya çalışacağız. Tozlu, pudralı, metalik, sabunsu, kremsi ve keskin rayihaları var. Çiçeksi notalar, odunsu notalar ve vanilya gibi koku nüansları veriyor. İsmi pudralı iris olarak çevrilebilir. Tasarımcısı Pierre Bourdon olarak açıklanmakta. Çiçeksi- aldehidik kategorisinde değerlendiriliyor.

Üst- bergamot, portakal, pelisander gül ağacı, ylang ylang, karanfil,

Orta- manolya, yasemin, zambak, menekşe, gül, aldehitler,

Alt- iris, misk, amber, vanilya, sandal ağacı, abanoz ağacı, vetiver.
  
    Frederic Malle- Iris Poudre isimli parfümde, ana tema iris olarak seçlimiş.

    Açılış tozlu ve metalik turunçgillerle oluyor. Keskin ve sabunsu etkiler de var. Bergamot, limon ve portakalla başlamış. Sabunsu hissiyattan, sonraki notaların çiçekler ve aromatik otlar olabileceği sonucuna varıyoruz.

    Devamında pudralı ve sabunsu çiçekler var. Bu çiçekler kadınsı tarzdadır. Karanfil, iris, menekşe ve ylang ylang baskındır. İris burada ana temadır ve diğerleri yardımcı konumdadır. Bunun yanında, kremsi, yumuşak ve sucul çiçekler var. Portakal çiçeği, yasemin ve manolya seçiliyor. Pudralı çiçeklerle kremsi çiçekler harmanlanmış.

    Sonda misk- vanilya işbirliği var. Buna sandal ağacı eklemleniyor. Vetiver merkezli odunsu notalar var.

    Tonlamalar= Kremsi misk. Pudralı vanilya ve sandal ağacı. Köksü ve topraksı vetiver.

    Frederic Malle- Iris Poudre- açılış ve orta bölümde turunçgiller ve iris temalı çiçekleri ve sondaki vanilya ve sandal ağacını tozlu & pudralı kullanmış.

    Orta bölümdeki ferah çiçekler ve sondaki misk ve vetiveri kremsi & yumuşak kullanmış.

    Bu açıdan notalar arasında katmanlaşma var. Sınırları ve çizgileri belli bir katmanlaşma...

    Frederic Malle- Iris Poudre- gene de çok fazla metalik, sabunsu ve pudralı kokulara boğulmuş gibi görünüyor. Pudra oranı dengelenseydi, rahatsız edici olmazdı. Ayrıca metalik esintiler de yapay ve zorlama kalıyor. Tatlılık neredeyse yok gibidir. Kremsi vurgular aynı işi görüyor.

    Frederic Malle- Iris Poudre- sonbahar- kış, akşam saatleri ve soğuk havalar içindir. Pudra ve sabun kokuları yoğun olduğundan, dengeli sıkılmalıdır. Gece gezmeleri ve açık hava- dışarıda düzenlenen davet ve kokteyllerde kullanılacaktır. Yavaş bir akışkanlıkla tene oturduktan sonra sakinleşir. İlk anda kuvvetli bir fark edilirliği var. Çabuk terleyen yağlı tende kalıcılığı bir günü geçmektedir.
Yorumlar (2)
Frederic Malle
İRİS POUDRE ürününden yönlendirildiniz!
Frederic Malle -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.