KONSANTRE PARFÜM - INDONESİAN OUD

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
302,49 TL
Ürün Özellikleri         ERMENEGİLDO ZEGNA - INDONESİAN OUD


       İtalyan Bergamot, Sicilya Mandarin, Cava paçuli, Endonezya Ud ve Floransalı Iris Tasarımcı lüks high-end erkekten esinlenerek Ermenegildo Zegna Couture Koleksiyonu ve kokuları dünyasında adını öne sürdü

Köklü İtalyan moda markası Ermenegildo Zegna' nın, çok popüler olan Essenze koleksiyonundan bir parfümü daha gündeme getiriyorum... Öd ağacı temalı Ermenegildo Zegna İndonesian Oud.

Endonezya Öd.

Oryantal- odunsu sınıfındadır. Öd ağacı, odunsu notalar, gül, narenciye esintileri ve baharatlarla harmanlanan bu koku, esasında Arap etkili bir kokudur. Notaları öd ağacı, bergamot, paçuli, amber ve gül olarak verilmiş. Modern bir tarafı da var...


Başlangıca bakalım= Keskin bir ahşap- öd vurgusu var. Baharatlı odun ve keskin ve ferah bergamot ile açılış, gene de modern etkiler yapıyor. Daha sonra hafif paçuli var. Devamında gül- tütsü- tatlı baharat sentezi çok zengin ve detaylıdır. Baharatların etkisi sürerken, yumuşak bir amber ile kapanış yapılır.

Her daim dengeli bir tatlılık takdir edilmelidir. Yani, parfüm yumuşak, ferah ve taze koku nüanslarına sahiptir. Yağlı ve keskin bir öd ağacı bile, bu genel durum içinde rahatsız edici olmaz. Gül- tütsü karışımı var. Gül- öd ağacı teması var.

Koku düzlemi öd ağacı, turunçgil, gül, tütsü, baharat ve amber olarak belirlenir. Çoğu zaman nota kaynaşmaları olur. Gül- tütsü... Baharatlı ahşap... vs. Baharatların etkinliği her zaman geçerlidir. Ama ana tema baharatlar değildir...

Derinlik ve konfor çizgisi öd ağacı, gül, tütsü ve tatlı baharat olarak şekillenir. En beğendiğimiz nokta burası oldu. Güzel, kaliteli, zengin ve kalıcı etkiler var. Burada, daha önce de değindiğimiz gibi, öd ağacı ve gül parfümü sürükleyen ve baskınlaşan ana temadır. Diğerleri ikincil önemdedir.

Kalıcılık öd ağacı, baharat, bergamot düzleminde daha yoğundur. Tenimde 24 saate değin etkili oldu. Fark edilir yönü de var. Ama tene oturduktan sonra... Dengeli sıkılırsa günlük kullanıma uyar. Sonbahar- kış sezonu için idealdir. Serin yaz akşamlarında da kullanım opsiyonu vardır. Gece gezmeleri, davet ve toplantılar kullanım alanları olacaktır. Ofis içi kullanıma uygun değil. Hatta, özel olarak yalnızca akşamları tatbik edilse daha iyi olur. Genel beğeniye yönelik bir koku karakteri var.

Parfümün modern tarafı, aromatik- turunçgil/ bergamottur. Taze ve fresh esintiler yapar. Arap tandansı ise öd ağacı, gül, odunsu notalar kaynaklıdır. Her iki tarzın başarılı ve uyumlu bir kaynaşması değerlendirilir. Notalar bence gayet rafine, akışkan ve dengelidir. Keskin ve yağlı öd ağacı bile diğer notaların arasında yumuşamış.
Yorumlar (0)
Ermenegildo Zegna
INDONESİAN OUD ürününden yönlendirildiniz!
Ermenegildo Zegna -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.