KONSANTRE PARFÜM - HOMME PARFUM

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
Dior homme PARFUM

dior homme serisinin yeni üyesi. adı üzerinde edp. 75ml'lik versiyonunun 100ml'lik intense'den daha pahalı olmasının yanı sıra reformüle edilerek içine edilmiş intense'in eski haline benzemesinden ötürü tercih sebebi.

severek kullandığım ve çok iyi tepkiler aldığım dior un yeni parfümü.


edit: bildiğin üstüme atlıyolar

Parfumun yorumu

Dior Homme Parfum, kararında tatlılık barındıran, modern bir deri-iris-odunsu notalardan oluşan kompozisyona benziyor. Dior Homme’dan aşina olduğumuz o pudralı makyaj malzemesi efekti aynen Dior Homme Parfum’de de verilmiş. Farklı olarak burada deri başlarda baskın kullanılmış. Orta kısımları oldukça benziyor iki parfümün de. Sonlarda ise Dior Homme Parfum daha odunsu hale getirilmiş. İşte bence iki parfümün kısaca karşılaştırması bu şekilde.

Tatlı-lezzetli iris, deriyi yumuşatması için kullanılmış sanki. İris ve derinin birleşimi yine güzel sonuç vermiş. Kokunun genelindeki pudralı yapı hiç de şaşırtıcı değil. Buradaki pudra, neyse ki abartılı ve fazla verilmemiş. Dior’un şahane bir rujunu andıran koku, Dior Homme Parfum’un da vazgeçilmez ögesi gibi duruyor. 

 

Dior Homme Parfum, tamamen farklı ve bağımsız bir parfüm. Fakat ismi ve konsepti sebebiyle koku formu olarak abisine bağlı ve bağımlı. Şimdi diyeceksiniz ki Dior Homme varken neden “Parfum” versiyonunu alalım? Bu soruya şöyle cevap vereyim: “Dior Homme varken neden Dior Homme Intense alıyorsanız işte o sebeple.” Dior Homme Parfum, küçük detaylarla farklı bakış açısı olarak düşünülebilir. Ya da ticari bir devam parfümü olarak görülebilir. Nereden bakarsam bakayım yine de beğendim “Parfum”u.

 

Kalıcılığı tenimde çok iyi oldu Parfum’un. Neredeyse bir günlük kalıcılık benim için yeterli. Fark edilirliği başlarda yüksek. 4-5 fıs civarı sıktığımda her seferinde ilk yarım saat biraz fazla ve yoğun geldi bana. Sonrasında normale dönüyor farkedilirliği. . Yaş sınırı ise koymak istemem. Gerek modern ve tatlı yapısı gerekse sonlardaki erkeksi odunsuları düşünürsek geniş bir yaş skalası onu kullanabilir.


 

 
Yorumlar (2)
Christian Dior
DİOR HOMME PARFUM ürününden yönlendirildiniz!
Christian Dior -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.