KONSANTRE PARFÜM - ORGINAL VETIVER

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
 

 Creed Original Vetiver


Parfumun yorumu  

Original Vetiver, 2004 çıkışlı hafif ve canlı yapıda, yeşil odunsu Creed kokusu. Genel Creed karakteristiği üzere gayet fresh yapılı temiz bir parfüm.

Original Vetiver' in harmanı:

üstte: zencefil, mandalina, bergamutp
ortada: kabe samanı, sandal ağacı, süsen
allta: misk, amber

notalarından oluşuyor. Original Vetiver adından da anlaşılacağı üzere tipik bir kabe samanı parfümü. Dolayısıyla hem koku, hem de karakter olarak bu gruptaki Guerlain vetiver, Thierry Mugler Cologne gibi kokularla oldukça benzerlik taşıyor. Ben kişisel olarak Original Vetiver'in bu ikisinden de daha başarılı bir parfüm olduğunu düşünüyorum.Kokusuna gelirsek, öncelikle bu tarza yabancı kişiler için vetiver yani kabe samanı temalı parfümlerden biraz bahsedelim. Kabe samanı oldukça hafif, hafif kuru, çok temiz bir notadır. Özellikle parfümde temizlik, tazelik ve canlılık hissiyatının verilmek istendiği durumlarda bolca kullanılır. Kokusu türüne ve algılayana göre taze kesilmiş yeşil çimenler ile beyaz kalıp sabun karışımı bir kokudur. Her iki durumda da oldukça beğenilen bir kokudur. Kabe samanı temalı kokular hafif yapılarından dolayı oldukça başarılı yaz parfümleridir. Genel olarak çok soluk yeşil karakterleri vardır. Yani gözünüzde canlandırdığı renk budur.

Özetle original vetiver hafif, uyumlu, kaliteli bir kabe samanı parfümü. Bu tarz temiz, taze, sabunsu kokuları seven kişiler için oldukça iyi bir parfüm. Benim kendi kişisel deneyimlerime göre şu ana kadar kullandığım en kaliteli ve başarılı kabe samanı kokusu. Ama bu parfümü kullanacaksanız hatırı sayılır bir parfüm tecrübeniz olsun diyorum. Yoksa benzerlerine göre olan artılarını algılamanız zor olacaktır. Bana göre Creed' in gerçekten olmuş nadir kokularından biri. Bdp, git ve orange spice da diğerleri. Bu arada etiketinin bedelini veriyor mu derseniz, eğer kabe samanı temasına önem veriyorsanız evet, genel bir kullanıcıysanız bu sizin parfüm deneyiminize bağlı diyorum
Yorumlar (0)
Creed
ORGINAL VETIVER ürününden yönlendirildiniz!
Creed -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.