KONSANTRE PARFÜM - NO 5

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
chanel no 5 
 
- Zarif, nazik ve çiçeksi bir koku olarak sınıflandırılır
- Modern çiçeksi ve dengeli notaların karışımına sahip kadınsı bir kokudur
- Gece kullanımı önerilir.
 
 gabrielle coco chanel'in ikinci hit parfümüdür. doğru miktarda kullanıldığında dört mevsim kullanılabilir. parfüm uzmanı luca turin, no.5'i pudralı çiçek kokusu olarak sınıflandırmış; beş üzerinden beş yıldız ile en iyi parfümler listesine almıştır.
 
ilk kez 1923 yılında, chanel'in ünü hem avrupa hem de amerika'yı sardığı yıllarda satışa sunulmuştur. hem pazarlama stratejisi hem de koku kalitesi nedeniyle gelmiş geçmiş en iyi kadın parfümü unvanını elinde bulundurur chanel no.5. 
 
parfümün ilk kez piyasaya sunulduğu dönemlerde tüm parfümler ince, zarif, süslü şişelerde beğeniye sunulurdu; ancak chanel bu parfümünü ezberleri bozacak şekilde dümdüz, albenisiz, dikdörtgen bir şişede satışa çıkardı. ayrıca parfümün adı da çözülme isteği uyandıran bir gizem barındırıyordu. herkes chanel'in parfümüne neden böyle bir isim verdiğini merak etti. kimileri 5 sayısının chanel'in şanslı sayısı olduğunu iddia etti. bazıları denenen beşinci formülü sembolize ettiğini düşündü. ayrıca chanel parfüme kendi adını vererek, bir ilke de imza atmıştı. dolayısıyla başarılı bir pazarlama stratejisi, mükemmel ötesi bir kokuyla birleşince ortaya hala kullanılan chanel. no. 5 mucizesi çıkmış oldu. no.5'in yakaladığı bu başarı biraz irdelendiğinde aslında bu kokunun orjinal formulde yapılan bir hata sonunda ortaya çıktığı duyulur ve isminin ardındaki gizem de böylece çözülmüş olur. parfümün üretimi aşamasında 5 numaralı numunede yanlışlıkla fazla miktarda aldehit kullanıldığı, daha sonra matmazel chanel'in bu kokuyu çok beğendiği gerçeği bizzat matmazel chanel tarafından doğrulanır.
 
daha sonraları bu koku marilyn monroe ile özdeşleşecek, chanel no.5, dünyanın en çok satılan parfümü unvanını alacak; hatta dünyanın farklı yerlerinde otuz saniyede bir satılmış tek parfüm olarak bilinecektir. her kadının kullanmaya cesaret edemeyeceği kadar seksi ve kadınsı chanel no.5. ; catherine deneuve, eva mendes, jessica alba, kate moss, nicole kidman ve victoria beckham gibi idollerin de tek geçtiği parfüm olarak biliniyor.
 

 

Yorumlar (2)
Chanel
NO 5 ürününden yönlendirildiniz!
Chanel -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.