KONSANTRE PARFÜM - BAL D'AFRIQUE

Konsantre Parfüm

(3)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
 

BYREDO  BAL D'AFRIQUE

 

 
' Sıcak ve romantik vetiver parfümü; 1920lerin sonlarındaki Paris'den ilham alıyor ve onun Afrika kültürü, müzik, dans ve sanatına övgü niteliği taşıyor.
 
Paris'in avangardizmi ile Afrika kültürü'nün karışı eşssiz ve canlı bir sunum gerçekleştirdi. 
 
Yoğun hayat, aşırılık ve keyif Bal d'Afrique'in Afrika Kadife Çiçeği, Fas Sedirağacı ve Neroli bulunan notalarında gösterilir. '
 
 

 
Bal d'Afrique lezzetli ve duygusal bir vetiver formülü. Kendi içinde tutarlı ve kaliteli bir harman.
 
Parfümün açılışı tenimde biraz utangaç ama sevimli citrus notalarıyla gerçekleşiyor. Buzlu, yemyeşil ve taze citrus ambiansı ile çabucak kanınız ısınıyor Bal d'Afrique'e..
 
Kısa bir süre sonra harmana eklenen tatlı ve tropikal turunçgiller ile ısınan parfüme keyifleniyor. Böylelikle taze, doğal, lezzetli bir citrus-turunçgil çizgisine evrilerek tenime yerleşiyor üst notalar. Üst notaların sevimli, masum ve aydınlık karakterine bayıldım.
 
Orta notalar itibariyle parfüme ismine veren vetiver sahneye çıkıyor. Tropikal lezzete sahip aromatik turunçgiller ve tatlımsı çiçeklerin geri plandan desteklediği, sedirağacının kavurduğu bir vetiver teması yükseliyor orta notalardan.
 
Sedirağacı ile vetiverin klasikleşen topraksı-ağacsı kullanımına övgüler yağdıran Bal d'Afrique, aynı zamanda tropikal meyve ve tatlımsı-kremsi menekşe-yasemin ikisiyle samimi, aromatik ve modern bir vetiver portresi çiziyor.
 
Fas Sedirağacı ile veriver'in eski kafa topraksı-ağaçsı dokunuşları enfes bir tatlılıkla törpüleniyor çiçek ve turunçgiller tarafından. Ortaya çıkan şey ise; pürüssüz, modern, havalı ve aromatik bir vetiver-sedir-meyve kombini oluyor. Bu çağdaş lezzeti sevdim.
 
 
 
Parfümün teninizde en uzun süre kalan kısmının da orta notalar olması ayrıca sevindirici.
 
Uzun sayılabilecek bir süre sonra dip notalar yavaşça belirginleşiyor. Bu dönüşümü teninizde ılık ılık hissediyorsunuz.
 
Dip notalarda artık tatlımsı çiçekler ve tropikal turunçgiller yok. Onların yerine, orta notalardan kalan vetiver ve sedirağacını yükselten, biraz eski kafalı ve metalik siyah amber ile sıcak ve balzamik bir misk ekleniyor harmana. Sanırım parfümör Jerome Epinette bu noktada daha derin, ciddi ve güçlü bir harman yakalamak istemiş.
 
 
 
Üst ve orta notalar kadar masum, sevimli ve lezzetli karakteri dip notalarda adeta oryantal bir evrime uğruyor ama bu kısmınıda beğendim. Kirli ve metalik notaların kullanılmış olması benim için sorun değil. Bir parfüm yapay kokabilir bu benim için önemli değil. Önemli olan onun nasıl anlatıldığı.
 
Bal d'Afrique bu işi iyi kotarmış diyebilirim. Bence bu parfümü iki ana gruba ayırmak gerekir. Güzel ve masum yüzlü bir kadının, sempatik ve sıcacık gülümsemesi kadar tatlı ve pürüssüz kokan üst ve orta notalar bir grup.
 
Ne istediğini bilen, olgun ve hayatında duygulara yer olmayan bir adamın, pahalı takım elbisesinden etrafa yayılan derin ve etkileyici parfüm kokusu ise ikinci grup.
 
Sanırım Bal d'Afrique'in genel karakterini bu iki grup özetleyecek ve size onun hakkında fikir vericektir.
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
Yorumlar (3)
Byredo
BAL D′AFRIQUE ürününden yönlendirildiniz!
Byredo -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.