KONSANTRE PARFÜM - BLNCGA PARİS

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
Balenciaga Paris
Ülkemizde gözden kaçtığını düşündüğüm, ancak kalitesiyle kendini her daim parfüm dünyasında var etmeyi başarmış bir marka Balenciaga.
Bugün, şişesi bitecek diye kullanmaya kıyamadığım Balenciaga Paris'i anlatmaya çalışacağım..
 
Parfüm notaları menekşe, menekşe yaprağı, karanfil (çiçek olan karanfil), paçuli, sedir agacı.
 
Notalara ilk bakıldıgında, menekse yüzünden fazlasıyla pudralı gibi bir izlenime kapılabilirsiniz, ancak koku oldukca farklı ve şaşırtıcı.
Evet menekşeyi cok net alıyorum, ancak bu birçok menekşe temalı parfümde kullanılan menekşeler gibi, iris, misk, heliotrope ve hatta vanilya gibi notalarla karıştırılmamış, dolayısıyla koku vintage efektli, pudramsı bir menekşe kokusu değil.
 
Menekşeye eşlik eden alabildiğim en baskın nota, karanfilden gelen hem fresh hem de hafif baharatlı hava veren harika bir rayiha..
 
Paculi cok net hissedemedigim notalardan.
 
Sedir ise kendini epey belli ediyor ve kullanımı harika, kremsi, ve kokuyu saglam bir şekilde taşıyor.
 
Nota geçişleri mükemmel diyebilirim! Parfüm saf 'kalite' kokuyor diyebilirim.
Rahatlıkla bir imza parfümü olabilir, o derece özel ve uğraşılmış.
Anneler gününde bir parfüm mü arıyorsunuz mesela? Rahatlıkla bu parfümü önerirdim..
Ya da 30'lu yaşlarda genç bir kadın için.. muhteşem bir seçim olurdu.
parfümlerle ilgili tavsiyelerde bulunmuştum.Sanırım aceleci davranmışım.Şu anda kesin emin olarak diyorum ki-'Eğer Balenciaga Paris isimli parfümünüz yoksa hiç parfümünüz olmamıştır!'Bu kadar net...Size daha önce de söylediğim gibi ,beni yıllarca kendine bağlayabilecek bir parfümle yıllardır karşılaşmamıştım,ta ki adı geçen parfümle tanışana kadar!Söylenen o ki 'exclusive' bir ürünmüş dolayısıyla çok az noktada satışı yapılıyormuş.Örneğin, Harvey Nichols mağazalarında bulabilirsiniz.En büyük boyu 75ml, fiyatı ise 288 tl.
  Ülkemizde özellikle çantalarıyla tanınan Balenciaga markası 12 yıl aradan sonra şubat 2010'da yeni parfümünü piyasaya sürmüş!Belki de sizin bu parfümden haberiniz vardır çünkü neredeyse 1 yıldır piyasadaymış ama gelin görün ki ben yeni keşfediyorum,ayıp bana:)Menekeşe notasının baskın olduğu parfümde ayrıca paçuli ve sedir ağacı kokuları varmış...
 
prada'nın infusion d'iris ve l'eau ambree'sine çok benzeyen bir kadın parfümü. iris ve amber'i karıştırmak istemişimdir hep, ama bu maliyeti yüksek bir yol tabii. balenciaga sağolsun birleştirmiş ikisini. asil ve minimalist kokuları sevenlere tavsiye olunur. 
 
infusion d'iris'in iris'le elde ettiği pudramsı etkiye balenciaga menekşe ile ulaşmış. ikisi de bu çiçek notasının yanına vetiver'i de katarak floral şipre sınıfına giriyorlar. ayrıca infusion d'iris'de bulunan portakal çiçeği parfümü daha taze, ferah bir noktaya taşırken, balenciaga'nın menekşesi daha kadınsı bir şekilde ilerliyor. sanırım bu kadınsı duruş nedeniyle bu parfümü iris ile onun daha geleneksel ve kadınsı kardeşi olarak gördüğüm l'eau ambree arasında bir yere oturttum koku hafızamda.
Yorumlar (0)
Balenciaga
PARİS ürününden yönlendirildiniz!
Balenciaga -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.