KONSANTRE PARFÜM - OUD SAVE THE QUEEN

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
 
Atkinsons'un popüler  kokularından Oud Save The Queen 
 
 
2013 yılında piyasaya sürülen esans, kısa sürede sevilmiş. Bunda parfümüm hem kaliteli, rafine ve modern bir harmana sahip olması hemde genel beğeniye uygun olmasının payı büyük.
 
 
 
2012 yılında piyasaya sürülen The Oud Collection serisi bu durumu açıklıyor. Yani İngilizler, her zaman olduğu gibi ortadoğu pazarından pay istiyor.
 
 
 
Oud Save The Queen'de böyle bir parfüm. Günümüzün bol topraksı, keskin, mat ve karanlık ud temalı parfümlerine karşı getirilmiş modern, tatlı ve rafine bir bakış açısı niteliğinde.
 
Parfümü tenime ilk sıktığımda ilginç bir baharat yorumu karşılıyor beni. İngilizlerin ünlü earl grey çayı ile desteklenen karanfil tomurcukları sayesinde çekici, köşesiz ve buğulu bir baharat açılışı yapıyor Oud Save The Quenn.
 
Parfüm tenimde çok kısa bir sürede orta notalarına geçiyor. Bu noktada eklenen portakal çiçeği ile yasemin yaprakları sayesinde Oud Save The Queen çok daha tene yakın kokan bir kremsi tatlılığa bürünüyor.
 
 
Böylece orta notalar teninize oturduğunda; kremsi-lezzetli portakal çiçeği ile sıcak karanfiin yarattığı tensel bir tatlı-baharatlı karaktere bürünüyor OudSave The Quenn.
 
Yaklaşık yarım saat içinde dip notalar kendisini göstermeye başlıyor. Bu noktada parfüme ismini veren ud ağacı karşıma usulca çıkıyor.
 
Son derece lekesiz, rafine ve mistik bir ud yorumuna dönüşüyor parfüm bu noktada. Birkaç dakika içinde eklenen guaiac ağacının parfüme kattığı ahşap kokusu sayesinde gitgide derinlik kazanıyor Oud Save The Quenn.
 
Üstelik hem ud'un keskin ağaçsı havasını hemde guaiac'ın yarattığı ahşap hissiyatını son derece modern, rafine ve sıcak bir ambiansla koklayabiliyorsunuz.
 
Açıkcası dip notalarda oluşan ahşap destekli sıcak-keskin ancak lekesiz ud yorumu parfümün en çok beğendiğim bölümü oldu. Bence bu noktada son derece kaliteli bir komplekse dönüşüyor Oud Save The Quenn.
 
 
Parfümün kalıcılığı son derece başarılı. Farkedilebilirliği ise özelikle orta notalardan itibaren ortalama düzeye iniyor. Buda parfümün kimliği ile alakalı birazda. Sonuçta çok keskin, karanlık ve tozlu bir ud yorumu değil. Son derece tensel, rafine ve pürüzsüz kokuyor.
 
Bahar ve kış dönemi kullanıma sanki daha uygun. Ofis ortamı için olmadığını açık. Alanını etkilemeye çalışan, egoist bir ortam kokusu bence Oud Save The Quenn.
 
 
Orta notalardaki tatlımsı baharat ambiansı biraz daha genel beğeniye uygun. Bu noktada herkes kendinden bir parça bulabilir kolayca.
 
 
 
 
Başlangıç Notası : Bergamot, Earl Grey Çayı ve Karanfil
Kalp Notası : Yasemin Yaprağı ve Portakal Çiçeği
Bitiş Notası : Ud Akoru, Guaiac Ağacı ve Tonka Fasulyesi
Yorumlar (0)
Atkinsons
OUD SAVE THE QUEEN ürününden yönlendirildiniz!
Atkinsons -
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.