Amouage Opus 5 Men
Logo

Amouage Opus 5 Men

Opus 5

Aynı Gün Kargo   ( 16:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )
%51 indirim
68,43 Kdv Dahil
33,58 Kdv Dahil | Tüm Ödeme Seçenekleri |
Ürün Boyutu SeçinizFiyat
AMOUAGE OPUS 5 MEN || Type Konsantre Parfum 10 gr 50,00
AMOUAGE OPUS 5 MEN || Type Konsantre Parfum 15 gr 70,00
AMOUAGE OPUS 5 MEN || Type 50 ml Extrait de Parfum 90,00
AMOUAGE OPUS 5 MEN || Type Konsantre Parfum 5 gr 29,00
Ürün Kodu 121761
Stok Kodu 004

Bu Ürün ile Kazanacağınız

:34

 

Amouage opus 5 
 
 
 
 
Opus V, dünyaca ünlü Umman Kraliyet Ailesinin niş parfüm markası: Amouage'ın "Library Collection" serisinde ki en beğendiğim kokusu şahsen..
 
Farklı notaları ve belli bir kalıba oturtamadığım tarzıyla çok sevdiğim bir koku.. Her ne kadar florelliğine yorum yapılsa oryantel-odunsu yapısına ve yoğunluğuna rağmen "başucu" parfümüz olabilecek kadar iyi Opus V.
 
Başlangıç notasında ki susam kökü ve rom çok iddialı bir başlangıç. Sadece iki öz fakat zengin ve buram buram kokan iddialı bir başlangıç..
 
Susam/süsen ağaç kökünün verdiği tozlu ve karanlık toprağı andıran kök kokusuna eklenen rom ile birlikte koku şaha kalkıyor..
 
Rom'un toprak ve kök kokusu ile harmanlaşmasıyla oluşan sert bir likör tarzında bir ambians var. Kesinlikle çok çekici fakat teninizde kaldıkça daha farklı bir koku oluyor.
 
Opus V kaldıkça florel etkiye sahip ferah fakat yoğun bir haz alabileceğiniz Rom/odunsu tarz bir koku oluyor..
 
Burda oluşan florelliği kalp notasında ki çiçekler daha canlı kılıyor.
 
Eklenen yasemin,iris ve gül biraz mistik ve fakat bolca florel ve temiz kılıyor Opus V'i..
 
Yaseminden gelen "çiçek kökü" tınısı başlangıçta ki ağaç kökü havası içinde kayboluyor... Gül'ün yaydığı mistik tını ile iris'in yaydığı hafif pudramsı akord ise Rom'un başlangıçta yaydığı o, sert likörlü hava içinde kayboluyor..
 
Böylece size bahsettiğim o, tını oluştu tenimde..
 
Sert likörlü hava yerini içinde toprak ve alkölde barındıran ve farkındalık yaratan florel bir kokuya bıraktı .. En uzun süre bu havayı yaşıyorsunuz Opus V ile..
 
Uzun süre sonra yavaş yavaş dip nota devreye giriyor bu sefer ise florellik kaybolucak ve sert rom ve toprak akordunun odunsu notalarla birleşip Baştançıkartıcı ve afrodizyak etkili bir kokuya bırakacak.
 
Önce oud ekleniyor. Yaydığı sert ve tozlu tını sandal ve sedirin darbeleriyle arabik olmaktan uzaklaşıyor.. Ve ağır ağır teninizi kaplayan bu odunsu notalar florelliği silerek yerine kendine has kokularını bırakıyor ayrıca toprak ve alkol esanslarını daha yoğun kılıyor.. Son darbe ise Afrodizyak etkisini yaratacak olan "civetta" dan geliyor!
 
Afrika; etiyopya,sudan ve mısırda yaşayan misk kediside denilen bir kedi türü olan civetta'nın anüs bölgesinden cinsel ilişki sırasında salgıladığı salgı bezinden elde edilen civetta özü saf Afrodizyak etkisi yaratıyor dip notada..
 
Civetta ile birlikte gelen ferah ama sert, tiz fakat temiz, baharatımsı ama aromatik bir ambians var kokuda ki adını koyamadığım birşey bu fakat görkemli ve bağımsız..
 
 
Sizde Opus V'i deneyin derim.. 
 
Çok şaşıracaksınız..
 
Saygılarımla..
 
 

 

679

konsantre parfum ,extrait de parfum ,amouage, amouage parfüm , amouage esans ,amouage ekşi, amouage opus 5 men , amouage amouage opus 5 men parfüm , amouage amouage opus 5 esans ,amouage amouage opus 5 ekşi ,