KONSANTRE PARFÜM - ALLURE HOMME

Konsantre Parfüm

(0)
Stokta var !
KDV Dahil
590,63 TL
Ürün Özellikleri
ALLURE HOMME  Chanel
 
Erkeğin Allure'u(albenisi demek kelime oyunu yapmış) veya telaşı, yalnızca kararlı aynı zamanda da ışıldayan. Bu karışım dört ana sahiya çizgisinde tasarlandı; yeşilin ferahlğı, biberin ısısı ve keskinliği, odunsunun zarafeti ve gücü, labdanın sıcaklığı ve son olarak da tonka. Bu ana çizgilerden hiç biri birbirinden ayrı değil, hepsi birlikte baştan sona mükemmel bir uyum gösteriyorlar. Baş notalar limon, mandalina, şeftali ve bergamot. Ortalarda süsen, sardunya, gül ve yasemin ve temelde ise benzoin, tonka, sandal ağacı ve vanilya. Allure Homme ünlü parfümcü Jacques Polge tarafından 1999'da yaratıldı.
 
 
Allure Homme'nin açılışı biraz yapay turunçgiller ile gerçekleşiyor. Mandalina, şeftali ve az da olsa limon var. Alışılmadık bir turunçgil kullanımı değil. Ekşimsilik yok, keskinlik de yok. Oldukça tatlı bir turunçgil açılışı var. Ancak sıradan parfümlerde de bulunan sıradan bir açılış bu.
Orta notalara geçtiğimiz vakitte ise bu hafif yapay turunçgillere canlı ve tatlı baharatlar ekleniyor. Burada şekerli meyveler eklendiğini söyleyenler var. Bence burada herhangi bir meyve katılımı olmuyor. Çiçeklerin kattığı kremimsi bir hoşluk var burada ve paçuli çok güzel bir tatlılık katmış. Bu orta notaları ben sevdim. Oldukça tatlı. Açıkçası bu orta kısmı pek ala bir kadın da kullanabilir.
Allure Homme'nin bu denli ilgi görmesinin sebebi sanırım bu orta notalarında saklı. 
 
Temel notalara geçtiğimizde ise. Baharatlar ve Meyveler tamamen geri çekiliyor. Onların yenili vanilya ve kehribar alıyor. Odunsu kokular bu esnada kalıcılığı arttırıyor ve kokuyu tamamen tene hapsediyorlar. Burada en uzun direnen koku misk. Misk de bittiğinde parfüm de bitmiş oluyor.
 
 şunu da belirtmek gerek; bu tatlılığın artmaya başladığı noktada özellikle baharatların ve tatlı meyvelerin harmanlandığı orta noktadan itibaren parfümün en cezbedici ve en seksi tarafı ortaya çıkıyor. Kadınlar tarafından en çok beğenilen kısım burası oldu çünkü.
 
 
Allure Homme, zengin ve karmaşık bir yapıda. Baş-orta-temel notalar gayet rahat hissediliyor. Yani başından sonuna dek tekdüze giden bir kokuyor. Değişimi her kokladığınızda hissediyorsunuz. Bu açıdan oldukça başarılı. Enerjik ve değişken bir koku olmuş. Bu parfüm özellikle kadın forumlarında kadınlar tarafından övgü alan ve övülen bir parfüm. Acaba kadınlara çekici gelmesi için üretilmiş bir parfüm mü Chanel Allure Homme? Belki öyle ama öyleyse de başarılı.
 
 
 
Fark edilirlik: Orta, idare eder. Bir kol uzaklığını çok da geçmiyor. Yanınıza oturanlar, yanından geçtikleriniz fark eder.
 
 
Kullanım: Neredeyse 4 mevsimlik bir koku. Sıcak yaz günleri için iyi olmaz ama bence. Gece ve gündüz kullanımı için uygun. Gündüz daha baskın ama. 4-5 fıs iyidir 7-8 olabilir daha 'ıhıhıhıh, cık cık cık' yapmayın.
 
Niyetiniz kadınlardan övgü almak iste Chanel Allure Homme gayet uygun bir ürün. Ancak parfümü kendiniz için alıyorsanız. 
Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.