AJMAL - VİOLET MUSC

Konsantre Parfüm

(2)
Stokta var !
KKV Dahil
100 TL
Ürün Özellikleri
       AJMAL - VİOLET MUSC

          Menekşeninromantizmini, çiçeksi bereketini yoğun notalarla karıştırarak zarif, taze veçekici bir koku tasarladık. Olabildiğince kadınsı olan bu koku adeta sizlereilkbahar,yaz bahçelerinin esintilerini hatırlatır. Menekşenin büyülü dünyasınagiren MENEKŞE MİSK ,Yabani zambak,Gül,Ylang,Misk, Amber ve Menekşe çiçeği ileçekici bir etkileşim oluşturur.

Koku Seviyesi

Üst:       Çiçeksi Misk

Orta:     Pudramsı

Alt:         Amber

Hacim:  100 ml

Tip:        Eau de Parfum

Karakteristikİçeriği : İnci :Çiçeği Ylang, Gül, Misk, Menekşe ve Amber
Şimdi ne gereği vardı bir parfüme daha takıntılı hale gelmeye?
Neden o sample kutusunu açtım da bu parfümü adam akıllı bir denedim?
O parfüm benim olana kadar nasıl bekleyeceğim?

Evet parfümü çok beğendiğim yeterince belli oluyor.. :-)

Parfüm tenimde, kıyafetimde oturdukça bana huzur vermeye başladı. Buz gibi bir havada eve kendinizi zor atmış, ısınmak için uzuuun sımsıcak bir duş alınmış, sonrasında oturup bir elinizde çayınız, bir yanınızda kedinizle keyif yapmak gibi birşey bu parfüm!

Pudralı, miskli, hafif vintage effectli parfümlere çok düşkünüm evet, ama tabiri caizse bu bir modern vintage!

Misk ve menekşe ile aynen adının hakkını verecek şekilde açılıyor koku.
Pudralı bir havası var, biraz Teint de Neige, biraz Montale Powder Flowers'ı anımsatıyor, ama o kadar pudralı değil, oldukça dozunda ve dengeli kullanılmış notalar.

Ve asıl koku şöleni klasik misk/menekşe açılışı dinginleşmeye başladıktan sonra başlıyor. Çünkü artık kokuların bizi biraz şaşırtmasını istiyoruz değil mi?

Bu çok sevdiğim kombinasyona, müge, ylang ylang ve sonralara doğru amber katılıyor. Bahsedilen gülü hissettiğimi söyleyemeyeceğim.
Kokuda tatlılık neredeyse hiç yok, belki amberin verdiği ılık havadan bahsedebilirim biraz.

Beni en çok etkileyen tarafı inci çiçeği/mügeden gelen o hafif acımtrak/buruk aromayı, ylang ylangdan gelen hem kremsi hem de hafif egzotik aromanın nasıl yumuşattığı, dip notadaki amber ile de birleşince bir kokunun aynı anda nasıl hem kadife gibi yumuşak, hem hafif buruk ve egzotik, hem de ılık olmayı başarabildiği..

Koku menekşe dominant ama "soğuk" bir koku değil, tatlı bir koku da değil. Bana tam istediğim tarzda bir koku dedirten, zaman geçtikçe evrilen, kompleks, farklı farklı notaların harmanlandığı, hem ismine sadık kalıp hem de sadece bir standard misk/menekşe parfümü olmaktan sıyrılmış, çok başarılı bir koku. Silaj şimdilik muhteşem, kalıcılığın da benzer olacağını düşünüyorum.

Keşke denemesemiydim mi acaba?! Sevgili Noel Baba hadi kızağına atla, konum atacağım :-)

 

Yorumlar (2)
Ajmal
VİOLET MUSC ürününden yönlendirildiniz!
Ajmal -
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.